Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty

Wydarzenia: Dzień Stoczniowca i Marynarza

Z Bogiem

Na zakończenie cyklu katecheza o przeznaczeniu

 fot. G. Strzelczyk

Na sam koniec będzie o tym, co było - w naszym ludzkim rozumieniu – na samym początku. Już 18 czerwca tegoroczny cykl czwartkowych katechez zamknie wykład ks. dr. hab. Roberta Woźniaka pt. „Przeznaczenie”. Zapraszamy do Bazyliki Mariackiej.

 

Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was, abyście szli i owoc przenosili (J 15, 16)

Jeszcze przed stworzeniem, „przed założeniem świata” Bóg wymyślił dla nas plan i przeznaczył nas do świętości, w drodze odkupienia. I odpowiednio ukształtował człowieka tak, by wypełnienie tego planu było osiągalne. Rozum, duch, dusza i ciało – tworzą człowieka myślącego, ale i emocjonalnego, który cierpi, który tworzy relacje i wypełnia  role społeczne. Najbliższa katecheza  przyniesie nowe treści, ale też podsumowanie tegorocznego cyklu „Będziesz człowiekiem!”.

Wygłosi ją ks. dr. hab. Robert Woźniak, przyjaciel wspólnoty Sala na Górze i pomysłodawca tegorocznej serii wykładów. Z wykształcenia doktor teologii dogmatycznej, zawodowo - adiunkt Katedry Antropologii Teologicznej Uniwersytetu Papieskiego  Jana Pawła II i wykładowca chrystologii, eschatologii i teologii trynitarnej.​

Zapraszamy:

18:30 Eucharystia (z relikwiami św. Jana Pawła II)
19:15 katecheza
20:00 dyskusja

;