Imieniny: Wery, Honoriusza, Hieronima

Wydarzenia: Dzień Chłopaka

Aktywnie

Nabierzcie Ducha i sięgnijcie po 7 cudów nie z tego świata

 fot. Archiwum KSM Archidiecezji Krakowskiej. Ogólnopolska Spartakiada Zimowa KSM 2017.

Zimowe szaleństwo, zdrowa rywalizacja, odrobina adrenaliny, a to wszystko w otoczeniu uroczej górskiej przyrody. W takich okolicznościach nie sposób nie nabrać Ducha.

 

Uczestnicy Ogólnopolskiej Spartakiady Zimowej, zorganizowanej już po raz VII przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej, udowodnili, że Dary Ducha Świętego pozwalają wzbić się na wyżyny – i to dosłownie, bo stok narciarski w Koninkach do niskich niewątpliwie nie należy. Wspólna modlitwa przed rozpoczęciem zawodów była punktem startowym do wylania się darów Ducha, które tego dnia pomnażały się w każdym zawodniku wraz z każdym zjazdem.

Dobremu narciarzowi czy snowboardziście szczególnie potrzebne są dary: rozumu, męstwa i umiejętności, by móc szusować na nartach z prędkością błyskawicy. Nasi uczestnicy sięgnęli po te ,,cuda” nie z tego świata, by dzięki nim pokazać, jak doskonale opanowali sztukę jazdy na nartach i snowboardzie. Bojaźń Boża i pobożność pozwoliły odważnie stanąć na starcie i pokonać wszelkie przeciwności stoku także osobom duchownym. Należy też wspomnieć o mężnie konkurujących ze sobą rodzinach, którym ogromną frajdę sprawiło chociażby lepienie bałwana czy rzucanie śnieżkami. Ogólnopolska Spartakiada Zimowa to przede wszystkim dobra zabawa w Bożym duchu, a przy tym stwarzająca duże pole do okazania swojej kreatywności. Najwięcej radości, jak co roku, przysporzyła konkurencja zjazdu na byle czym – mogliśmy podziwiać specjalnie przygotowane na tę okazję pojazdy, których zaprojektowanie musiało być owocem działania Ducha Świętego.

Spartakiada nie okazałaby się takim sukcesem, gdyby nie obdarzeni darem mądrości organizatorzy oraz liczni wolontariusze, służący dobrą radą i ogromnym zapałem nie tylko w dniu samego wydarzenia. Zimowe zmagania wywołały falę uśmiechu zarówno na twarzach triumfujących na podium, ale także pozostałych uczestników i kibiców. Napełnieni Duchem czekamy na kolejne zimowe święto sportu i wspaniałej zabawy, które już za rok!

Oceń treść:
;