Imieniny: Eryka, Feliksa, Jana

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Muzeów

Małopolska

Najładniejszy wieniec dożynkowy 

 fot. Biuro Prasowe UMWM

Dożynkowe spotkania to staropolski obyczaj, który stał się częścią naszej kultury i narodowej tożsamości. To nie tylko czas podziękowań za tegoroczne zbiory, ale także okazja do poznania obyczajów ludowych i wspólnego świętowania. Z tej okazji zapraszamy do udziału w konkursie na najładniejszy Wieniec Dożynkowy Województwa Małopolskiego. Na zgłoszenia czekamy do 14 sierpnia br. 

 

Celem konkursu na najładniejszy Wieniec Dożynkowy Województwa Małopolskiego jest kultywowanie tradycji uroczystego zakończenia prac polowych i przynoszenia symbolicznego plonu żniwnego, przywrócenie w świadomości społecznej wysokiego wartościowania trudu żniwiarzy oraz szacunku dla chleba, a także promocja materialnego i niematerialnego  dziedzictwa kulturowego Małopolski.

- Święto plonów jest jednym z najważniejszych, corocznych wydarzeń w naszym regionie. To nie tylko okazja do kultywowania i ukazania piękna tradycji zakończenia prac polowych, ale również pokazania szacunku do chleba i budowania tożsamości regionalnej - podkreśla marszałek Witold Kozłowski.

Zwycięzców konkursu na najładniejszy Wieniec Dożynkowy Województwa Małopolskiego poznamy już 20 sierpnia podczas Dożynek Wojewódzkich w Korzennej.

Więcej informacji na stronie Gminy Korzenna.

Źródło:
;