Imieniny: Teresy, Heliodora, Jana

Wydarzenia: Światowy Dzień Mieszkalnictwa

Solidarność

Napisz świąteczną kartkę dla potrzebujących

 fot. materiały prasowe

W tym roku po raz pierwszy od 30 lat nie zostanie zorganizowana krakowska Wigilia dla Osób Bezdomnych i Samotnych. Zamiast tego potrzebujący otrzymają od Caritas paczki, w których mają się znaleźć m.in. kartki świąteczne napisane przez ludzi dobrej woli.

Jak ocenia ks. Andrzej Kamiński, dyrektor krakowskiej Caritas, Wielkanoc pokazała, że święta podczas pandemii są trudnym czasem dla osób chorych, niepełnosprawnych, ale także osób bezdomnych i samotnych. Nie łatwiej będzie podczas nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, zwłaszcza, że po raz pierwszy od 30 lat nie odbędzie się tradycyjna już Wigilia dla Osób Bezdomnych i Samotnych.

- To wydarzenie było niezmiernie ważne dla ubogich. Mogli zgromadzić się na ciepłym posiłku i być razem w świąteczny czas. Pandemia spowodowała, że jest to niemożliwe. Dlatego przez paczki świąteczne i napisane życzenia chcemy dać im przynajmniej namiastkę ciepła i troski - podkreśla ks. Kamiński.

Przygotowywane paczki mają być symbolem solidarności z potrzebującymi w trudnym czasie. Ale nie tylko. - One dają im nadzieję. Są dowodem na to, że inni o nich pamiętają - opisuje ks. dyrektor.

Niestety w grudniu nie odbędzie się też przedświąteczna zbiórka żywności, która pozwalała na zebranie produktów na świąteczne paczki dla 2-3 tysięcy starszych, chorych i niepełnosprawnych osób. Dlatego Caritas Archidiecezji Krakowskiej prosi o wsparcie.

- Chcemy, by pomimo braku funduszy nikt nie został pominięty w okresie świątecznym. Dlatego prosimy o pomoc materialną, byśmy wspólnymi siłami mogli uczynić świąteczny czas spokojnym i pięknym dla tych, którzy na co dzień zmagają się z biedą i osamotnieniem - zachęca ks. Kamiński.

Przygotowanie świątecznych paczek dla najuboższych seniorów, osób chorych i niepełnosprawnych przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej można wesprzeć poprzez wpłatę na jej konto: 58 8589 0006 0000 0011 1197 0001 z dopiskiem „Paczka na Święta” lub przez stronę www.krakowcaritas.pl/ofiara.php.

Z kolei przygotowane świąteczne kartki można przynieść lub przysłać do biura Caritas Archidiecezji Krakowskiej (ul. Ossowskiego 5 w Krakowie) do dnia 18 grudnia br. Niezbędne informacje są dostępne pod adresem e-mail promocja.krakow@caritas.pl lub pod numerem telefonu 12 637 07 12 wew. 111.

„Dla wielu osób nadchodzące Święta Bożego Narodzenia będą miały szczególnie gorzki smak samotności. Zachęcamy, by nie zapominać także o osobach w szpitalach, w tym szpitalach psychiatrycznych, hospicjach, zakładach opiekuńczo-leczniczych, domach pomocy społecznej. Pamiętajmy o sobie nawzajem!” - apeluje o wrażliwość serc krakowska Caritas.

Oceń treść:
Źródło:
;