Imieniny: Leslawa, Zdzislawa, Stefana

Wydarzenia: Dzień Pocałunku

Aktywnie

 fot. Marta Chrobak

Ponad 120 osób wzięło udział w 10. już Ogólnopolskiej Spartakiadzie Zimowej, która w sobotę 29 lutego odbyła się w Kasinie Wielkiej. Wydarzenie organizowane od lat przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej przebiegało pod hasłem „Aby radość wasza była pełna”.

Słowa te miały przypomnieć uczestnikom, że chrześcijanie powołani są do życia w pełni radości. - Każdy z nas powinien do niej dążyć. I to nie tylko w wymiarze duchowym. Radość jest bowiem też nieodłącznym elementem spotkania na stoku, gdyż podczas aktywności fizycznej wydziela się dużo endorfin, a i sama piękna okolic gór sprzyja przyjaznej atmosferze - powiedziała Kamila Ciupińska, jeden z koordynatorów wydarzenia.

Okazało się też, że jubileuszowa edycja wydarzenia nie była tylko, jak mówi jego nazwa, ogólnopolska. - Gościliśmy sporą grupę miłośników sportów zimowych ze Słowacji, kilkoro z nich zdobyło nagrody. Nasze zawody stają się więc już, powoli można powiedzieć, międzynarodowe. Ogromnie cieszymy się, że Spartakiada z roku na rok cieszy się takim powodzeniem wśród uczestników - oceniła Ciupińska.

Z okazji jubileuszu na wszystkich czekał tort. Organizatorzy zachęcali także do zabrania ze sobą do domów cytatu z Pisma Świętego, właśnie wraz ze słodkim upominkiem. - Do takiego cytatu można wrócić i rozważyć, co Pan Bóg chce mi przez nie powiedzieć. Oprócz tego dodatkową atrakcją był quiz z nagrodami, którego tematyka dotyczyła radości w Piśmie Świętym i osoby św. Jana Pawła II, którego 100. rocznicę urodzin świętujemy - opisała Ciupińska.

Jak podkreśliła tegorocznymi rozgrywkami chciano mocno uczcić jego pamięć. - Postać papieża uczciliśmy też poprzez nagrodę specjalną w kategorii slalom gigant osób duchownych - metropolita krakowski, abp Marek Jędraszewski, ufundował dla zwycięzcy Puchar Przechodni św. Jana Pawła II, który przez rok będzie przebywał u najlepszego narciarza, a na następnej Spartakiadzie zostanie przekazany kolejnemu - dodała.

Wiele emocji dostarczyła jak co roku konkurencja, w której najważniejsza jest kreatywności, czyli zjazd na "byle czym". Pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach zajęli: Mateusz Dziedzina, Klaudia Michura, Lukas Labdik, Karolina Maćkowiak, Jakub Wójtowicz, o. Matuesz Tabor, oddział KSM Podsarnie-Harkabuz oraz rodzina Maćkowiaków. - Wszyscy tutaj zjeżdżamy na czas, ale nie to jest najważniejsze, tylko wspólnota, którą tworzymy w duchu fair-play - przyznał Michał Olejniczak.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali puchary, medale i nagrody rzeczowe. Żaden uczestnik nie wyjechał ze Spartakiady z pustymi rękoma - dla każdego przewidziano pakiet uczestnika. 

Organizatorami Spartakiady Zimowej było Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej oraz Stacja Narciarska Kasina SKI. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski oraz marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski. Wśród partnerów wydarzenia znalazły się: Gmina Mszana Dolna, Miasto Mszana Dolna,Gmina Niedźwiedź, Gmina Lubień, Studio Kreatywne "W kropce".

Oceń treść:
Źródło:
;