Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Aleksandra

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Płynów Do Naczyń

Małopolska

Narodowe Święto Niepodległości w Krakowie

narodowe święto niepodległości w krakowie fot. Materiały prasowe

11 listopada z okazji 98. rocznicy odzyskania niepodległości w Krakowie odbędą się marsze i zgromadzenia.

 

Tradycyjnie o godz. 10.00 mszą św. w katedrze na Wawelu odbędą się uroczystości, zorganizowane przez Wojewodę Małopolskiego. Po nabożeństwie odbędzie się przemarsz ze Wzgórza Wawelskiego pod Krzyż Katyński, gdzie złożone zostaną wieńce. Później uczestnicy przejdą ul. Grodzką, przez Rynek Główny i ul. Floriańską na pl. Matejki. Czasowe utrudnienia w ruchu mogą wystąpić na tym odcinku między godz. 11.30 a 13.30.

Od godz. 12.00 do 13.00 na pl. o. Studzińskiego odbędzie się zgromadzenie publiczne, zgłoszone przez Związek Harcerstwa Katolickiego Zawisza.

Między godz. 15.00 a 19.00 stowarzyszenie Trzecia Droga organizuje marsz niepodległościowy z Rynku Głównego, dalej ulicami: Grodzką, Franciszkańską, Straszewskiego, Podwale, Dunajewskiego na pl. Matejki.

Od godz. 15.00 do 16.50 mogą wystąpić utrudnienia w związku z organizowanym w tym czasie „3 Krakowskim Biegiem Niepodległości”. Uczestnicy pobiegną: al. 3 Maja, al. Focha, ul. Piłsudskiego, Plantami (wzdłuż ulic Straszewskiego, Podwale, Dunajewskiego, Basztowej, Westerplatte, św. Gertrudy), dalej ul. św. Idziego, Podzamcze, Bulwary, Flisacką, Kościuszki, św. Bronisławy, al. Waszyngtona, Zaścianek, Malczewskiego, al. Focha i al. 3 Maja.

A na Rynku – od strony Wieży Ratuszowej – między godz. 15.00 a 19.00 odbędzie się „62. Lekcja śpiewania – Radosna Niepodległości”, organizowana przez Urząd Miasta Krakowa.

Oceń treść:
Źródło:
;