Imieniny: Doroty, Bogdana, Pawla

Wydarzenia:

Aktywnie

Nie trać zimowego czasu - spędź go aktywnie

 fot. Kamil Faber

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej już po raz ósmy organizuje Ogólnopolską Spartakiadę Zimową. Slalom gigant dla narciarzy czy zjazdy snowboardzistów to tylko niektóre konkurencje, w których będą mogli rywalizować miłośnicy sportu.

Wydarzeniu, które będzie się odbywać 3 marca w Koninkach k. Poręby Wielkiej, przewodzi hasło "Wiecznej chwały czas". "Chcemy zwrócić uwagę naszych uczestników właśnie na upływ czasu. Zachęcić do pomyślenia o tym, czy go gdzieś nie marnujemy i rozbudzić pragnienie, by spędzać go w miarę aktywnie. Chcemy poruszyć umysły i ciała młodych ludzi, a wszystko w atmosferze radości i zasad fair play" - mówi Joanna Kula, prezes Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Krakowie.

Amatorscy pasjonaci sportów zimowych będą mogli wziąć udział w trzech konkurencjach: slalomie gigancie dla narciarzy, slalomie gigancie dla snowboardzistów oraz zjeździe na „byle czym”, w którym pojazdy będę musiały przebyć określoną przez organizatorów trasę. Co więcej specjalna kategoria obejmie też duchownych - księży, kleryków i siostry zakonne.

Ale to nie wszystko - podczas rywalizacji nie będą się także nudzić rodzice i opiekunowie oraz bliscy i przyjaciele, którzy przybędą na wydarzenie ze sportowcami. „Ogólnopolska Spartakiada Zimowa to już nie tylko sportowa rywalizacja. Można ją już nazwać zimowym świętem dla całych rodzin - na wszystkich, którzy znajdą się w Koninkach czekać bowiem będą grupowe zmagania i zabawy” - zapowiada Kula.

W spartakiadzie mogą wziąć udział wszyscy, niezależnie od umiejętności. Osoby w wieku 8-30 lat mogą zgłaszać chęć udziału do 18 lutego poprzez specjalny formularz na stronach www.krakow.ksm.org.pl i www.spartakiadazimowa.pl. Zarejestrować będzie się można także w dniu zawodów między godz. 8:00 a 9:15, jednak należy pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona do 200.

Udział w sportowych zmaganiach jest całkowicie bezpłatny. "Dzięki temu młodzi mogą sprawdzić swoje siły w profesjonalnych zawodach bez względu na stan posiadania. Jesteśmy otwarci i wszystkich serdecznie zapraszamy" - tłumaczy Wioleta Śmiech, koordynator spartakiady. Dla zwycięzców przygotowano nagrody - sprzęt sportowy, karnety zniżkowe na stok czy książki.

W zeszłorocznej edycji wydarzenia wzięło udział 150 uczestników. W organizację zaangażowanych było ponad 30 wolontariuszy. Współorganizatorem Spartakiady Zimowej jest Stacja Narciarska w Koninkach.

Oceń treść:
Źródło:
;