Imieniny: Wladyslawa, Franciszka, Teodozji

Wydarzenia: Dzień Książki Dla Dzieci

Pod oknem

„Niech prowadzi nas Gwiazda”. Orszak Trzech Króli w Krakowie

orszak w Krakowie fot. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

- Uroczystość Ofiarowania Pańskiego uświadamia nam konieczność postawienia Jezusa w centrum życia osobistego, rodzinnego i społecznego - pisał metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski do uczestników Orszaku Trzech Króli w Krakowie.

 

Na krakowskim Rynku Głównym obecny był bp Robert Chrząszcz, który odczytał słowo metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego. Arcybiskup pisał, że Uroczystość Objawienia Pańskiego wskazuje na konieczność postawienia Chrystusa w centrum życia osobistego i społecznego. Metropolita życzył wszystkim, by wspólna wędrówka rodziła radość, a poszukujący prawdy odnaleźli ją w osobie Chrystusa.

Krakowski Orszak Trzech Króli przemaszerował trzema trasami. Czerwony wiódł z katedry na Wawelu, zielony z salezjańskiego Parku Wioski Świata, a niebieski z Planu Matejki. Pochody zmierzały na rynek, gdzie pod wieżą ratuszową zebrani oddali hołd nowonarodzonemu Jezusowi i wspólnie kolędowali wraz z krakowskimi artystami.

Orszak Trzech Króli to największe uliczne jasełka, organizowane w polskich miastach. Wielobarwne pochody wspólnie zmierzają w stronę nowonarodzonego Chrystusa, by oddać Mu pokłon. Tegoroczny orszak obywał się pod hasłem: „Niech prowadzi nas Gwiazda”.

Źródło:
;