Imieniny: Rudolfa, Roberta

Wydarzenia: Światowy Dzień Chorych Na Chemofilię

Film

„Nieplanowane” z nagrodą Prezydenta RP i patronatem Episkopatu

nieplanowane fot. Materiały prasowe

1 listopada do polskich kin wchodzi film „Nieplanowane” opowiadający o przemianie kierowniczki kliniki aborcyjnej Abby Johnson. Film otrzymał Nagrodę Prezydenta RP dla „Filmu, który zmienia życie”. Patronatem honorowym film objął Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki.

 

„Nieplanowane” na 34. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Niepokalanów 2019 we Wrocławiu otrzymał niezwykle prestiżową nagrodę przyznawaną w kategorii „Film, który zmienia życie”. Patronem nagrody jest Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda. Do statuetki Maksymiliana dołączona została nagroda pieniężna w wys. 4000 zł, a także wieczne pióro od Pana Prezydenta. Nagrodę za dystrybucję w Polsce filmu „Nieplanowane” w reż. C. Konzelman, C. Soloman odebrał dyrektor Rafael Film Przemysław Wręźlewicz.

W imieniu Konferencji Episkopatu Polski honorowym patronatem film objął abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański i Przewodniczący KEP. W liście skierowanym do Rafael Film zapewnił wszystkich zaangażowanych w produkcję i dystrybucję filmu o modlitwie, także w intencji wszystkich widzów. 

„Nieplanowane” to ekranizacja historii Abby Johnson, którą opisała w swojej książce o tym samym tytule. Kobieta od czasów studenckich związana była z przemysłem aborcyjnym potężnej organizacji Planned Parenthood – od wolontariuszki, przez szeregową pracownicę, po stanowisko dyrektora jednej z klinik. Johnson była współodpowiedzialna za przeprowadzenie przeszło 22 000 aborcji. Jej spektakularna przemiana i nawrócenie dokonują się, gdy na USG w czasie aborcji dostrzega broniące się przed śmiercią dziecko.

Głośny w ostatnich miesiącach w USA film „Nieplanowane”, obnażający prawdę o aborcji, wejdzie na ekrany polskich kin 1 listopada. Oficjalnym partnerem środowisk pro-life filmu w Polsce jest Polska Federacja Ruchów Obrony Życia i Rodziny.

Oceń treść:
;