Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa

Wydarzenia:

Internet

Niespodzianka papieskiego muzeum z Wadowic na ferie

 fot. materiały prasowe

Z powodu pandemii koronawirusa Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach nadal jest zamknięte dla zwiedzających. Placówka przygotowała jednak aplikację, która ma umilić tegoroczne ferie dzieciom.

Od dzisiaj do 15 stycznia na stronie internetowej www.domjp2.pl/gra dostępna będzie aplikacja z interaktywnymi grami i zadaniami dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. W każdy dzień ferii z wyjątkiem weekendów będzie tam odblokowywana jedna interaktywna gra w ramach akcji „Ferie z Maksem”.

„Naszym celem jest oderwanie dzieci od komputerów i zachęcenie do spędzania wolnego czasu wspólnie z rodzicami, rodzeństwem lub dziadkami. Strona internetowa zawiera również element loterii - każdego dnia, poprzez zakręcenie specjalnie przygotowanym kołem jest szansa na wygranie drobnych nagród” - wyjaśniają organizatorzy.

Co ważne przejście codziennej łamigłówki będzie pozwalało na pobranie tzw. „drukowanki”. To karta z dodatkowymi zadaniami do wykonania w domu.

- Rozpoczynające się ferie nie będą łatwe. Bardzo ograniczone zostały możliwości wyjazdowe, jak i półkolonie organizowane w miastach. Dlatego chcemy zaktywizować najmłodszych, by wspólnie ze starszym rodzeństwem i rodzicami mogli zrobić coś kreatywnego, co sprawi wszystkim wiele radości. Zachęcamy, by od szkoły odpocząć właśnie z nami - namawia Magdalena Maślona z wadowickiego muzeum poświęconemu papieżowi Polakowi.

Przygotowana aplikacja nawiązuje tematycznie do wydanej przez muzeum książki dla dzieci autorstwa Marcina Kobierskiego „Przygoda w wadowickim Muzeum, czyli 100 listów do Jana Pawła II”. Jej bohaterem jest Maks, który zagubiony podczas szkolnej wycieczki odkrywa tajemnice wadowickiego Muzeum i poznaje życiorys Karola Wojtyły.

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II otwarto w 2014 r. Znajduje się w kamienicy przy ul. Kościelnej 7 w Wadowicach - to właśnie tam 18 maja 1920 r. urodził się Karol Wojtyła. Multimedialna wystawa muzeum w atrakcyjnej formie prezentuje osobę papieża Polaka, jego naukę i przesłanie.

Oceń treść:
Źródło:
;