Imieniny: Eryka, Feliksa, Jana

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Muzeów

Kulturalnie

Niezwykły koncert w Operze Krakowskiej. Widzowie tworzą program!

opera krakowska fot. Łukasz Łuszczek

Zgodnie z podyktowaną względami bezpieczeństwa decyzją premiera o zamknięciu instytucji kultury do 29 listopada 2020, Opera Krakowska odwołała wszystkie zaplanowane na ten czas spektakle.

 

Nie mogąc spotkać się z widzami w gmachu teatru, Opera proponuje spotkanie za pośrednictwem internetu – medium, które w dzisiejszych czasach i obecnej sytuacji stało się powszechną formą kontaktu, nie tylko prywatnego, ale także artystów z publicznością.

28 listopada o godz. 18:30 odbędzie się „Listopadowy wieczór z Operą” - koncert online, podczas którego wystąpią soliści, orkiestra i chór Opery Krakowskiej pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka. Widzowie zostali zaproszeni do ciekawej zabawy – mogą sami ułożyć scenariusz koncertu! By to zrobić, należy do 23 listopada wypełnić anonimową ankietę, w której zamieszczonych zostało 50 tytułów operowych. Lista zawiera najznamienitsze, najbardziej lubiane przez publiczność fragmenty oper, tak z bieżącego repertuaru teatru, jak i spoza niego.

Zasady głosowania są proste. Każdy może wybrać trzy utwory, które chciałby usłyszeć podczas koncertu. Wykonane zostaną te, które zdobędą najwięcej głosów. Link do ankiety znajduje się na stronie internetowej oraz profilu na Facebook’u Opery:

https://www.opera.krakow.pl/pl/aktualnosci/stworz-scenariusz-do-koncertu-opery 

https://www.facebook.com/operakrakow/ 

Oceń treść:
Źródło:
;