Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida

Wydarzenia: Dzień bez Telefonu Komórkowego

Małżeństwo

nowożeńcy fot. KP/Fra3

„Noce Zakochanych” to cykl spotkań przygotowujących do sakramentu małżeństwa, który już niebawem rozpocznie się w Duszpasterstwie Akademickim św. Anny. Zgłoszenia można nadsyłać tylko jutro, 20 października.

To, co ważne formowanie narzeczonych czy zakochanych potrwa cały rok. „To jest nasza konkretna odpowiedź na wezwanie papieża Benedykta XVI, by przygotowanie do małżeństwa było poważne, a nie krótkie i lekceważące” – wyjaśnił ks. Dariusz Talik, diecezjalny duszpasterz akademicki i współprowadzący spotkania.

W ramach cyklu poruszone zostaną zagadnienia duchowości małżeństwa, duchowości ojcostwa i macierzyństwa, a także relacji osobistych i wobec Pana Boga. Praktyczne warsztaty, dotyczące na przykład komunikacji, poprowadzi natomiast Diecezjalna Para Małżeńska, Henryk Kuczaj i Marta Wierzbicka-Kuczaj.

Jak podkreślili organizatorzy relacja między mężczyzną, a kobietą jest arcy-sztuką i perłą, o którą należy dbać i odkrywać ją w pokorze. „To przygoda wielka! Każdy, kto odkryje tę perłę jest gotów kupić pole, w którym ta perła jest ukryta! Ta perła ukrywa odwieczny zamysł Boga – najgłębszy zamysł miłości” – zaznaczono na stronie internetowej wydarzenia.

Zgłoszenia na cykl będą przyjmowane tylko w jeden dzień – 20 października – na adres krakow.da@gmail.com. Nie trzeba zgłaszać się w parach, wystarczy „mieć serce poszukiwacza”. Jednak liczba miejsc jest ograniczona.

Szczegółowe informacje o „Nocach Zakochanych 2016”, w tym daty poszczególnych spotkań, dostępne są na stronie internetowej www.da-krakow.pl.

Źródło:
;