Imieniny: Kai, Leonii, Sotera

Wydarzenia: Dzień Ziemi

Z Bogiem

Nocna Droga Krzyżowa Małopolską Drogą Św. Jakuba

W piątek, 20 lutego 2015 r. odbędzie się pierwsza Nocna Droga Krzyżowa Małopolskim Szlakiem św. Jakuba z Krakowa do Więcławic Starych.

 

Wydarzenie rozpocznie się Mszą św. w Sanktuarium św. Brata Alberta Ecce Homo o godz. 18.00. Po mszy początek Drogi Krzyżowej, przejście do kościoła św. Jana Chrzciciela w Krakowie, a następnie do kościoła św. Małgorzaty w Raciborowicach. Tam, po przerwie ostatni etap do Dicezjalnego Sanktuarium św. Jakuba w Więcławicach. Zakończenie Mszą św. w intencji Światowych Dni Młodzieży o godz. 24.00 pod przewodnictwem bpa Damiana Muskusa.

„Sięganie do wspólnego dziedzictwa kulturowego chrześcijańskiej Europy i odtwarzanie szlaków, które niegdyś łączyły narody i ludzi w pielgrzymowaniu do duchowych źródeł kontynentu, to dla młodych ludzi dobry i zarazem atrakcyjny przykład, jak ważne dla ich pomyślnej przyszłości jest sięganie do korzeni i budowanie życia na trwałych fundamentach wartości nieprzemijających” – napisał bp Muskus odpowiadając na zaproszenie organizatorów Nocnej Drogi Krzyżowej.

Koordynator przygotowań do ŚDM zaznaczył, że wydarzenie, które odbędzie się za półtora roku w Krakowie, powinno być dziełem budowanym w jedności przez różne środowiska, osoby i instytucje. Ocenił też, że "inicjatywa Bractwa św. Jakuba w Więcławicach Starych wpisuje się tym samym w bogaty i różnorodny program wydarzeń - religijnych, społecznych i kulturalnych – przygotowujących nas do spotkania z młodymi na polskiej ziemi.

Uczestnicy biorą udział w pielgrzymce na własną odpowiedzialność. Organizatorzy proszą o zabranie latarek i kamizelek odblaskowych. Zgłoszenia udziału na adres: biuro@caminogalicja.pl.

Źródło:
;