Imieniny: Kingi, Krystyny

Wydarzenia: Święto Policji

Wspomnienie św. Kingi, dziewicy

Solidarność

Nowa aplikacja umożliwi wsparcie ewangelizacji… na zakupach!

 fot. materiały prasowe

Dzięki krakowskiemu Stowarzyszeniu „Rafael” i inicjatywie „Dobre Zakupy” możliwe będzie wspieranie głoszenia Dobrej Nowiny podczas zakupów. Wszystko dzięki nowej aplikacji „AP+ Wspieram Ewangelizację”.

Jak podkreśla Andrzej Sobczyk ze Stowarzyszenia „Rafael”, aplikacja ułatwi przekazywanie pomocy organizacjom chrześcijańskim. - Coś takiego do tej pory nie było możliwe. A teraz po prostu część kwoty, którą i tak przeznaczamy w tygodniu na zakupy, wróci jako wsparcie dzieł ewangelizacyjnych – opisuje.

Pomysł na aplikację zrodził się z przeanalizowania danych - statystyczny Polak robi zakupy kilka razy w tygodniu, wydając przy tym w ciągu miesiąca blisko 1300 zł. - Zastanowiliśmy się jak więc stworzyć przestrzeń, w której można byłoby połączyć zarówno sprzedawców, jak i klientów, a dodatkowo organizacje chrześcijańskie, które podejmują działania ewangelizacyjne - wspomina Sobczyk.

- Doszliśmy do wniosku, że każdy sklep jest zadowolony, jeśli ma stałych klientów, a kupujący, który jest przy tym wierzącym, cieszy się, że dana firma przeznacza jakieś środki na wspieranie głoszenia Dobrej Nowiny poprzez organizacje, które otrzymują konkretną pomoc. I tak tworzy się efektywny krąg - kontynuuje.

Dzięki aplikacji „AP+ Wspieram Ewangelizację” już w momencie płacenia za zakupy, sprzedawca przekaże dany procent na rzecz konkretnej organizacji. A baza podmiotów, które włączyły się w akcję jest naprawdę bogata.

- To Allegro, Lidl czy Media Expert. Ale jest również Booking.com, Pyszne.pl, 4F, BP, RTV Euro AGD, 5.10.15, KFC, Empik.com oraz setki mniejszych lokalnych sklepów, których liczba nieustannie wzrasta. Na chwilę obecną jest ich ponad 1000. I co ważne - można u nich kupić dosłownie wszystko i to zarówno przez internet, jak i w sklepach stacjonarnych - wskazuje Sobczyk.

Na ten moment każdy, kto zdecyduje się na skorzystanie z aplikacji będzie wspierał tworzenie kinowych produkcji, w tym filmu o świętym Józefie, oraz fundusz wydawniczy „Dobrych Nowin”, czyli największej w Polsce rozdawanej bezpłatnie gazety ewangelizacyjnej. Cele te będą się jednak zmieniać cyklicznie.

- Chcemy, by nasza aplikacja była sposobem na budzenie w przedsiębiorcach odpowiedzialności społecznej, a w osobach wierzących świadomości, że nawet podczas tak prozaicznych rzeczy, jak robienie codziennych zakupów, można wyrażać swoją wiarę i wspierać działania, które przyczyniają się do jej głoszenia - dodaje Sobczyk.

„AP+ Wspieram Ewangelizację” można pobrać za darmo na www.APplus-app.pl lub w sklepach AppStore i Google Play. Aby dołączyć do programu trzeba zarejestrować się w systemie i dokonywać zakupów w sklepach, których pełna lista znajduje się w zakładce „Zrób zakupy”.

Oceń treść:
Źródło:
;