Imieniny: Wandy, Zenona

Wydarzenia: Dzień Ojca

Książka

Nowa książka Ewy Stankiewicz

 fot. Materiały prasowe

Nakładem Wydawnictwa M ukazała się właśnie książka Ewy Stankiewicz „Matrix III Rzeczypospolitej. Pozory wolności”. Książka bezwzględnie obnaża słabości systemu III RP, pokazuje fasadowość i zakłamanie mediów, pozory demokracji i bezradność państwa polskiego.

 

Polska ukazana przez autorkę to kraj, gdzie niemal systemowo jest zagwarantowane bezprawie i bezkarność osób na najwyższym szczeblu władzy, działających na szkodę państwa. Kraj, którego suwerenność w wielu dziedzinach jest tylko pozorna. Gdy słowa tracą sens, ludzie tracą wolność.

Ewa Stankiewicz ukończyła reżyserię w PWSF w Łodzi oraz polonistykę na Uniwersytecie Wrocławskim. Jest autorką reportaży telewizyjnych i radiowych. W 2008 roku za film „Trzech kumpli”, zrealizowany wraz z Anną Ferens, otrzymała Nagrodę Główną Wolności Słowa Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Założycielka i prezes Fundacji „Dobrze, że jesteś”, pomagającej osobom ciężko chorym i umierającym, oraz prezes Stowarzyszenia Solidarni 2010. Publikuje m.in. w „Gazecie Polskiej Codziennie”. Od 2013 roku dyrektor artystyczna stacji Telewizja Republika.

;