Imieniny: Pauliny, Tomasza, Jana

Wydarzenia: Dzień Kultury Fizycznej

Książka

Nowa książka papieża Franciszka

bóg szuka nas na marginesie fot. Wydawnictwo Znak

Na 11 stycznia planowana jest polska premiera książki papieża Franciszka „Bóg szuka nas na marginesie”, która ukaże się nakładem wydawnictwa Znak.

 

Dziś serce Kościoła nie bije w Pałacu Watykańskim – bije w Domu Świętej Marty. To tutaj – w małej kaplicy – Papież nieustannie przypomina, że Bóg cierpliwie na nas czeka. Wyjaśnia, że Pan odnajduje nas na marginesie, wśród naszych grzechów i błędów. Gdy mamy potrzebę uzdrowienia, odkrywamy w sobie pragnienie Boga i wtedy On może wejść do naszego życia.

Franciszek mówi też o wierze, która nie jest zadaniem do wykonania, o radości, która może być udziałem każdego z nas, i nadziei, która nigdy nie zawodzi. Nie obawia się podejmować również trudnych kwestii. Wspomina o księżach przywiązanych do pieniędzy, krytykuje państwa sprzedające broń krajom toczącym wojny, upomina rządy ograniczające wolność sumienia.

Tylko wybrani mogą na żywo wysłuchać kazań, które Franciszek głosi niemal codziennie. Ich treść po raz pierwszy jest w Polsce publikowana w formie książki. Ojciec Święty nie używa trudnych teologicznych terminów. Mówi prostym językiem, a jego słowa są łagodne i pełne troski.


Papież Franciszek, Bóg szuka nas na marginesie. Słowa z Domu Świętej Marty, Wydawnictwo Znak, Kraków 2017


 

Oceń treść:
;