Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa

Wydarzenia:

Małopolska

 fot. Przemysław Radzyński

To inwestycja, która posłuży mieszkańcom i milionom pielgrzymów odwiedzających Łagiewniki. Otwarto układ komunikacyjny w rejonie Białych Mórz.

 

Zakończyły się prace budowlane związane z realizacją układu drogowego w rejonie Białych Mórz. – To ważne zadanie, bo poprawi się obsługa komunikacyjna w tej części Krakowa. Co ważne, nowe drogi będą też służyły milionom wiernych i turystów, którzy przyjeżdżają do naszego miasta i zwiedzają miejsca związane z Janem Pawłem II – mówił Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, podczas otwarcia nowych ulic.

W ramach inwestycji powstała nowa droga, która połączyła skrzyżowanie ul. Totus Tuus (rejon ul. Herberta/Witosa), ul. św. Alberta z obszarem Białych Mórz, w tym z Centrum Jana Pawła II. W ciągu nowej ulicy wybudowany został również most nad Wilgą. Dodatkowo do zabudowań kościelnych została poprowadzona kładka pieszo-rowerowa.

Władzom miasta i województwa podziękował kard. Stanisław Dziwisz, który poświęcił nową drogę. „Myślę, że władze Krakowa i Małopolski będą pamiętać nie tylko o tej drodze, ale też o Centrum, które służy nie tylko Kościołowi, ale służy społeczeństwu. Ile tutaj ludzi przychodzi z dziećmi, żeby w niedzielę nie tylko się pomodlić, ale równocześnie dać okazję dzieciom pobawić się w spokoju, bezpieczeństwie. Za to wszystko dziękuję” – mówił metropolita krakowski.

Kard. Dziwisz wyraził nadzieję, że włodarze dokończą jeszcze kilka zapowiadanych inwestycji w okolicach Centrum „Nie lękajcie się!”. Powstaje tu droga dla pieszych i rowerzystów od strony budynków muzeum (na razie jest tylko kładka nad Wilgą). Planowane są także kładka pieszo-rowerowa, którą połączy Białe Morza z Łagiewnikami czyli sanktuaria Jana Pawła II i Bożego Miłosierdzia a także stacja przebiegającej w pobliżu linii kolejowej.

Koszt budowy układu drogowego (od ronda do parkingu) to ok. 14 mln zł, w tym 10 mln zł pochodziło ze środków UE.

;