Imieniny: Wincentego, Wodzislawa, Marcina

Wydarzenia: Dzień Czerwonego Kapturka

Wspomnienia

Nowe logo Domu Rodzinnego Jana Pawła II

 fot. domjp2.pl

Motyw kluczy Piotrowych pojawił się w nowym logo modernizowanego Domu Rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach. Znak graficzny powstał pod wpływem inspiracji płynącej z Tryptyku Rzymskiego i rozważań bł. Jana Pawła II nad wymową polichromii sykstyńskiej – wyjaśniają pomysłodawcy.

 

Jak poinformował dyrektor placówki ks. Paweł Danek, „uniwersalnie rozpoznawalny motyw kluczy Piotrowych został zinterpretowany tak, aby oddać przewodnią ideę Domu Rodzinnego Jana Pawła II, który zaprasza do wędrówki u boku naszego papieża od domu rodzinnego do domu Pana”.

W znaku jeden z kluczy ma odwoływać się kształtu klucza domowego, drugi zaś przybiera kształt klucza papieskiego. „Klucze to też swoista obietnica nowej instytucji kultury - otwartej ku lepszemu, wielowymiarowemu zrozumieniu tej niezwykłej postaci i jej nauczania” – podkreślono na stronie internetowej muzeum.

Wyjaśniono także, że barwy całego Domu Rodzinnego Jana Pawła II – czerwień i biel – mają mówić o wierze i miłości, czystości i miłosierdziu, oddaniu i odwadze, patriotyzmie, natchnieniu i twórczości, czyli wartościach przejawiających się w życiu i nauce Jana Pawła II.

Muzeum papieskie po remoncie zwiększy swoją powierzchnię do 1000 m kw. Posiadać będzie cztery kondygnacje, zamiast dotychczasowych dwóch. Turyści zobaczą wystawę opowiadającą o życiu Jana Pawła II. Instalacja przedstawiać ma kolejne etapy życia Karola Wojtyły. Ukazana zostanie jego droga do kapłaństwa, lata spędzone w pałacu biskupim w Krakowie, a później okres pontyfikatu.

 

Źródło:
;