Imieniny: Julii, Danieli, Bogdana

Wydarzenia: Dzień Praw Człowieka

Z Bogiem

Nowenna Pompejańska za księży i biskupów

różaniec fot. FotoKatolik / CC BY-SA 2.0 / flickr.com

Ks. Teodor Sawielewicz, z którym na facebookowym profilu i kanale YouTube „TeoBańkologia” internetowym różańcem modli się ok. 100 tys. osób dziennie, zachęca do podjęcia kolejnej wspólnej modlitwy. Tym razem w intencji księży i biskupów o umiłowanie przez nich Eucharystii.

Ks. Sawielewicz wskazuje, że taka modlitwa może być odpowiedzią na wiele krytycznych przekazów medialnych na temat duchownych w ostatnich miesiącach. - Oczywiste jest to, że każdy ma prawdo do konstruktywnej krytyki księży lub biskupów. Jednak wierzący są jednocześnie wezwani do modlitwy za nich. Dlatego w jednej ręce powinien się znaleźć artykuł prasowy na dany nurtujący temat, a w drugiej różaniec - podkreśla.

Dodaje, że w trwającym Roku Eucharystii intencja nie mogła być inna, gdyż coraz większe umiłowanie jej przez duchownych powinno być także troską wierzących. - Nie da się ukryć, że silna więź z Chrystusem, także dzięki Mszy św., wzmacnia kapłanów. Sądzę, że Maryja, patronka różańca, przygotowała na pewno wiele łask dla tych, którzy przez tą modlitwę troszczą się o swoich biskupów i księży. Mamy nadzieję, że każdy modlący się pogłębi rozumienie wspólnoty Kościoła i tę prawdę, że skuteczne reformy przeprowadza się na kolanach oraz że świeccy, dźwigają ogromną odpowiedzialność za kapłanów - przekonuje ks. Sawielewicz.

Wraz z ks. Teodorem akcją koordynuje ks. Dominik Chmielewski, przewodzący wspólnocie „Wojownicy Maryi”. Modlitwa trwa przez 54 dni.

- Choć oficjalnie wydarzenie już się rozpoczęło to zachęcam z serca, by wciąż dołączać do niego. Niech każdy z nas wierzących poczuje, że ma możliwość duchowego wsparcia kapłanów ze swojej parafii czy też biskupów z diecezji - zachęca ks. Sawielewicz.

Zaznacza, że Nowenna Pompejańska to wymagająca forma modlitwy, gdyż codziennie przez 54 dni odmawia się 3 części różańca. Dobrowolnie można jeszcze dołożyć tajemnice światła. Modlitwie może towarzyszyć tylko jedna intencja.

- Potrzeba na nią przeznaczyć około 1 godziny dziennie, ale nie jest to czas stracony. Pomaga on przesycić swoją codzienność obecnością Boga i Maryi. W internecie można znaleźć szereg świadectw, że takie wytrwałe wołanie do Nieba za pośrednictwem Matki Bożej potrafi naprawdę zdziałać cuda. A zatem weźmy do ręki różaniec i powierzmy Bogu naszych duchownych - namawia ks. Sawielewicz.

Akcji, o której szczegółowe informacje można znaleźć na facebookowym wydarzeniu „Nowenna Pompejańska za księży i biskupów o miłość do Eucharystii”, patronuje bp Andrzej Siemieniewski.

Ks. Teodor Sawielewicz to kapłan z Oleśnicy w diecezji wrocławskiej, który prowadzi także akcję „Zalewamy Facebooka błogosławieństwem!” na fanpejdżu www.fb.com/kaplanskie. Przygotował dla księży specjalne grafiki, które mogą oni udostępniać na profilach, które prowadzą w mediach społecznościowych. Duchowny prowadził w ubiegłorocznym Wielkim Poście również Internetowe Rekolekcje Nieparafialne pod wymownym tytułem  „Pozbądź się wirusa…”.

W maju organizował z kolei majówki dla dzieci online, w których wykorzystuje bańki mydlane, by przekazać młodemu pokoleniu ciekawie przedstawione, ubogacające treści. Na niedzielę Dobrego Pasterza w zeszłym roku przygotował natomiast powołaniowy cover do utworu Golec uOrkiestra i Gromee’ego, który nosi tytuł „Górą On, górą Pan”.

Oceń treść:
Źródło:
;