Imieniny: Filipa, Pauliny

Wydarzenia: Dzień Matki

Prasa

Nowy miesięcznik dla najmłodszych „Staś”

 fot. materiały prasowe

Wydawnictwo św. Stanisława BM z Krakowa przygotowało dla dzieci w wieku 3-9 lat nowy miesięcznik. Pierwszy numer „Stasia” ukaże się 27 września i ma odbudować dostępność treści religijnych dla najmłodszych w parafiach.

- W czasie pandemii życie wspólnotowe w wielu parafiach uległo zachwianiu. Wciąż żyjemy w rygorze obostrzeń sanitarnych. Doświadczamy spadku uczestników niedzielnych Mszy św., w tym także dzieci. Wiele gazet opartych o kolportaż parafialny upadło. To nasza odpowiedź na wsparcie wiary dzieci przedszkolnych i szkolnych - tłumaczy dyrektor wydawnictwa, ks. Zygmunt Kosowski.

Nowy miesięcznik będzie liczył 52 strony. Dzieci będą mogły na jego łamach zapoznać się za pomocą atrakcyjnej szaty graficznej z niedzielną Ewangelią, tematem miesiąca, którym w październiku będzie różaniec czy też śledzić „Pamiętnik Stasia”, który będzie prowadzić ceniona i znana wśród dzieci Ewa Stadtmüller.

- W dzisiejszym, stale pędzącym świecie człowiek, a tym bardziej dziecko czuje się nieco zagubione. Media oferują wiele treści i rozrywek niekoniecznie prawdziwych i wartościowych. Dlatego tak ważne jest, by od najmłodszych lat dać dziecku dobrą i ambitną lekturę. Taką, która w przystępny sposób przybliży mu wiarę, wartości chrześcijańskie oraz pokaże piękno świata stworzonego przez Pana Boga – mówi o misji czasopisma redaktor naczelna „Stasia”, Agnieszka Socha.

Jak dodaje, różnorodność tematyki, wysoki, ale przystępny dla dzieci poziom edytorski, jak i bogactwo ilustracji ma sprawić, że miesięcznik ma bawić, uczyć i wychowywać najmłodszych czytelników. - Ufamy, że „Staś” stanie się cenną pomocą dla księży w pracy duszpasterskiej z dziećmi oraz, że zostanie także ciepło przyjęty przez rodziców, dziadków i katechetów - wyraża nadzieję Socha.

Aby zachęcić najmłodszych do rozwoju duchowego, na stronach „Stasia” znajdą się też historie biblijne, komiksy, gry planszowe, teatrzyki oraz części poświęcone świętym patronom i św. Janowi Pawłowi II. – Będą również konkursy z nagrodami, krzyżówki, a nawet gotowanie z popularną siostrą Anastazją czy zapoznanie z historią Polski i światem przyrody. Mamy nadzieję, że każde dziecko znajdzie coś dla siebie, te młodsze i te starsze, dobrze się przy tym bawiąc i ucząc - podkreśla Socha.

Nowy miesięcznik będzie dostępny w kościołach i dobrych księgarniach. Będzie go można także zaprenumerować, kontaktując się na adres e-mail redakcja@stasmiesiecznik.pl lub za pomocą numeru telefonu 12 25 75 339.

Oceń treść:
Źródło:
;