Imieniny: Wandy, Zenona

Wydarzenia: Dzień Ojca

Prasa

Nowy numer „eSPe”: „Bądź jak Frassati”

nowy numer espe fot. www.e-espe.pl

„Bądź jak Frassati” – wezwanie papieża Franciszka redakcja „eSPe” uczyniła motywem przewodnim najnowszego wydania pijarskiego czasopisma powołaniowego.

 

„Bł. Pier Giorgio stanowi dla nas wzorzec młodej osoby zakochanej w Bogu” – napisał ks. Michael Niemczak w liście do papieża Franciszka, w którym prosi Ojca Świętego o kanonizację Frassatiego.

„Bł. Pier Giorgio zmarł w wieku zaledwie 24 lat. Nie miał “wszystkiego do końca uporządkowanego”. Jego życie było pełne wzlotów i upadków, jak to często bywa w wieku młodzieńczym, kiedy ledwo zdajemy sobie sprawę, czym miałoby się stać nasze życie, a on przeżył ten okres w sposób heroiczny. Nie podejmował wielkich decyzji oraz nie rozeznawał ostatecznego celu życia, lecz podejmował codziennie heroiczne decyzje dotyczące miłości i to było rysem charakterystycznym jego młodości. Przez to staje się dla nas przykładem rozeznawania powołania, to znaczy jak prawdziwie kochać w sposób konkretny wszystkie osoby stawiane nam na naszej drodze” – pisze amerykański ksiądz polskiego pochodzenia.

Papież Franciszek niewątpliwie dobrze zna postać i życie Pier Giorgia Frassatiego i nie raz podawał go za przykład młodym ludziom. Czy w związku ze zbliżającym się Synodem Biskupów nt. „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania” ogłosi go świętym? Zobaczymy.

Tymczasem redakcja „eSPe” przygotowała szereg tekstów na temat tego, czym i jak bł. Pier Giorgio Frassati może inspirować dziś młodych ludzi. W najnowszym wydaniu pijarskiego czasopisma powołaniowego można przeczytać wywiady i świadectwa zakonników i świeckich zafascynowanych życiem Błogosławionego a także fragmenty jego listów pisane do rówieśników.

W tym wydaniu „eSPe” opublikowany został także artykuł przywołujący odpowiedzi śp. ks. Jana Kaczkowskiego na powołaniowe pytania.

Czasopismo „eSPe” wydawane jest przez zakon pijarów od 27 lat. Kierowane jest do młodych osób rozeznających swoją życiową drogę. Od stycznia 2014 r. ukazuje się bezpłatnie tylko w wersji elektronicznej. Interaktywny PDF, przyjazny także dla urządzeń mobilnych, można pobrać ze strony czasopisma www.e-espe.pl.

Oceń treść:
Źródło:
;