Imieniny: Filipa, Pauliny

Wydarzenia: Dzień Matki

Prasa

Nowy numer „Gościa Niedzielnego” za darmo na stronie redakcji

 fot. Fotolia.com

Redakcja „Gościa Niedzielnego” zdecydowała, że czasopismo czasowo nie będzie kolportowane w kościołach. Decyzja ma związek z wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii i wynikającego z niego ograniczenia udziału wiernych we Mszach odprawianych w świątyniach. Najnowszy numer można pobrać za darmo ze strony redakcyjnej. Natomiast numery z dodatkami diecezjalnymi dostępne są za połowę ceny.

 

Redakcja zachęca do wydrukowania czasopisma i przekazania go starszym czytelnikom. „Osobom w podeszłym wieku trudno się czyta na smartfonach i tabletach, a niektórzy są mniej biegli w posługiwaniu się komputerem” – mówi ks. Adam Pawlaszczyk, redaktor naczelny.

„Planujemy co najmniej kilka akcji zatytułowanych np. wydrukuj babci «Gościa», wydrukuj dziadkowi «Gościa», czy dostarcz im «Gościa Niedzielnego». Będziemy się starali przede wszystkim zaistnieć w internecie z pełną zawartością tekstową pisma, po to, aby można było np. z PDF-u, czyli z pliku, wydrukować czasopismo i dać je osobom starszym.“

Papierowego „Gościa” wciąż będzie można dostać tam gdzie zwykle, czyli w kioskach i salonikach prasowych, a także na stacjach benzynowych oraz na poczcie. Aktualne są także prenumeraty.

Oceń treść:
Źródło:
;