Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi

Wydarzenia:

Książka

Nowy rok z LiteraTURĄ

 fot. Materiały prasowe

Z Nowym Rokiem często zmuszamy się do przejścia na dietę, przysięgamy, że ruszymy na siłownię, nauczymy się kolejnego obcego języka lub znajdziemy miłość życia. Styczeń to idealny czas na rozpoczęcie czegoś od nowa. Jeśli wciąż wahacie się jednak, co będzie Waszym celem na 2016 rok, może warto postawić na książki? Dotrzymanie tego postanowienia będzie dziecinnie proste, dzięki LiteraTURZE.

 

LiteraTURA to inicjatywa Krakowskiego Biura Festiwalowego, której celem jest integracja całego środowiska literackiego Krakowa. W styczniu zaprasza na pierwszą w tym roku wielką, bezpłatną wymianę książek w ramach akcji „Drugie Życie Książki”, pierwszą w historii bitwę na teksty, zimowe spotkanie z Ziemowitem Szczerkiem i magiczną noc w bibliotece. Swoje podwoje otworzą m.in.: ArtCafe Barakah, Klub Kabaret, Bomba na Placu, MOCAK i Śródmiejska Biblioteka Publiczna w Krakowie. 

 

Wybrane wydarzenia:

Klub Kabaret zaprasza na kolejne z cyklu spotkanie „Poezje i herezje 38: Debilio Kudenzo”. W ramach cyklu, organizowanego od września 2015 roku, pokolenia gromadzą się, by uczestnicy mogli uczyć się wzajemnie od siebie. Zaproszeni literaci prezentują swoje dokonania, w ramach dwóch części – literackiej i muzycznej, bądź też aktorskiej. 10 stycznia 2016, godz. od 18.00 – 22.00.

Bomba na Placu. Spotkanie z Ziemowitem Szczerkiem, polskim dziennikarzem, pisarzem i tłumaczem. Opowie o swojej najnowszej książce, o której sam pisze: „To nie jest kolejna książka o Majdanie i o wojnie w Donbasie. To podróż przez tworzące się państwo. Niekiedy postapokaliptyczne, niekiedy ryczące od entuzjazmu. To wyprawa opłotkami najnowszej historii „prozachodniej” i „prowschodniej” Ukrainy”. 12 stycznia 2016, godz. 19.00.

Cheder Cafe. Spotkanie z Weroniką Murek i Dominiką Słowik, autorkami najgłośniejszych debiutów literackich 2015: zbioru psychodelicznych opowiadań „Uprawa roślin południowych metodą Miczurina” (Murek), „Atlas: Doppelganger”, transowej, mocnej opowieści, w której to, co w szarym blokowisku Śląska czasów transformacji pospolite, brudne, tandetne, na naszych oczach przeobraża się w metafizyczne i fantastyczne. 14 stycznia 2016, godz. 18.00.

W MOCAK-u spotkanie wokół książki „Kino epoki nowofalowej”. W rozmowie udział wezmą wybitne postaci polskiego filmoznawstwa: redaktorzy tomu oraz wybrani autorzy znajdujący się w książce m.in.: Tadeusz Lubelski, Iwona Sowińska, Jerzy Armata. 15 stycznia 2016, godz. 18.00.

Więcej na www.miastoliteratury.pl.

;