Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty

Wydarzenia: Dzień Stoczniowca i Marynarza

Z Bogiem

O grzechu – katecheza w Mariackim ks. Porosło

 fot. Lucas Cranach Starszy / The Fall of Man / Tree of Knowledge

W najbliższy czwartek, 7 maja, Sala na Górze zaprasza na kolejną katechezę z cyklu "Będziesz człowiekiem. O tym jak widzi cię Bóg". Tym razem tematem konferencji będzie "Grzech", o którym opowie ks. Krzysztof Porosło.

 

Gdzie jednak wzmógł się grzech, tam jeszcze obficiej rozlała się łaska (Rz 5,20)

Grzech to największy dramat człowieka. Czy myślimy tak o nim na co dzień? Czy grzeszylibyśmy, gdybyśmy byli świadomi tego, jak wiele tracimy? Im lepiej będziemy to rozumieć, tym bardziej będziemy kochać Boga wdzięczni za nasze wybawienie.

O tym w ujęciu popularnych modeli teologicznych opowiadać będzie na najbliższej katechezie ks. Krzysztof Porosło, teolog i duszpasterz posługujący  jako wikariusz parafii św. Józefa w Nowej Hucie. Ksią​dz Porosło specjalizuje się w teologii liturgii. Współpracuje z Dominikańskim Ośrodkiem Liturgicznym, portalem Liturgia.pl, a także z portalem franciszkanska3.pl. Regularnie publikuje w tygodniku katolickim „Niedziela” oraz innych tytułach katolickich. Jest autorem lub redaktorem dziesięciu książek. Od 2008 r. współorganizuje rekolekcje liturgiczne „Mysterium fascinans” w Krakowie.

Zapraszamy do Bazyliki Mariackiej:

18:30 Eucharystia (z relikwiami św. Jana Pawła II)
19:15 katecheza
20:00 dyskusja​

;