Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Uczestników Misji Pokojowych

Rodzina

 fot. Fotolia.com

Już jutro, w Dzień Matki na kanale "studio L8" na portalu YouTube pojawi się specjalny teledysk o. Łukasza Buksy OFM, muzyka i rekolekcjonisty. - Obejrzenie tego nagrania właśnie 26 maja razem z mamą może być naprawdę wyjątkowe - zachęca franciszkanin.

Jak przekonuje zakonnik nowy teledysk, który jest wizualizacją do utworu "Piękna Pani" z jego maryjnej płyty pt. "Tobie", stanowi odpowiedź na liczne świadectwa, z których wynika, że piosenka daje słuchaczom wyjątkowe przeżycia dotyczące relacji z mamą - zarówno tą ziemską, jak i Maryją.

- Znam osoby, które podczas słuchania tego utworu odczuwają wyjątkową obecność mam, które już odeszły z tego świata. Wyjątkowa jest także historia, w której dzięki słowom tej piosenki Matka Boża otworzyła serce człowieka porzuconego przez swoją mamę - opisuje.

Franciszkanin podkreśla, że zarówno słowa, jak i teledysk ma pokazać, że relacja z własną mamą i Matką Bożą to drogi, wymagające ciągłej troski, a zarazem często się krzyżujące. - Nagranie ukazuje mnie i moją mamę Barbarę, z którą wędrujemy po okolicach mojego domu rodzinnego, zmierzając do równie bliskiej mi Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych z sanktuarium w Wielkich Oczach, która cały czas czuwa nad moim powołaniem - tłumaczy.

W utworze do Maryi pada wiele słów zawierzenia i prośby o właściwe prowadzenie. „Swoje spojrzenie skieruj na dzieci swe. Ubogą naszą miłość oddajemy Ci. Maryjo Matko, Pani ma, pięknej miłości! Ucz nas prawdziwie kochać. Odpowiadać Bogu »Tak!«” - brzmi jego fragment.

- Chcę również pokazać, że człowiek, który rozwija swoją relację z Maryją, na przykład poprzez modlitwę różańcem, będzie wzrastał także w swojej postawie wobec własnej mamy i to obojętnie jaka ona by nie była na daną chwilę. Czy bardzo dobra, czy trudna, czy też poraniona, na przykład przedwczesnym odejściem czy jakimiś konfliktami. Zapraszam więc, by w Dniu Matki właśnie tym teledyskiem pomodlić się w intencji swoich mam, a życie zawierzyć Matce Bożej - zaznacza o. Buksa.

Nowy teledysk franciszkański muzyk zadedykował swojej mamie. - To moje osobiste podziękowanie za to, że istnieję, za wysiłek, który włożyła w moje wychowanie i każdy gest troski. Tymi słowami i scenami przepraszam ją także za każde trud, jakiego z mojej strony doświadczyła - przyznaje.

O. Łukasz Buksa OFM jest rekolekcjonista i pomysłodawcą ogólnopolskiej akcji ewangelizacyjnej „Obudź się! Możesz Więcej!”, a także rekoSKI – rekolekcji łączących duchowy rozwój z jazdą nartach i snowboardzie. Jest też autorem m.in. płyt „Możesz Więcej” i „Miłosierny”. Więcej informacji na temat franciszkańskiego muzyka i rekolekcjonisty można znaleźć na stronie www.buksalukasz.pl.

Już niebawem o. Łukasza będzie można usłyszeć w nowym cyklu ewangelizacyjnym #TenWKtórym, organizowanym przez chrześcijańskie księgarnie internetowe Tolle.pl i Gloria24.pl. Podczas spotkania internetowego, które rozpocznie się 29 maja o godz. 20:00, zakonnik będzie opowiadał o tym jak żyć z pasją, której owocem jest coraz większa bliskość z Bogiem. Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są pod adresem www.tenwktorym.pl/odkopujemytalenty.

Oceń treść:
Źródło:
;