Imieniny: Gerwazego, Protazego

Wydarzenia: Światowy Dzień Anemii

Jan Paweł II na dziś

O teologii ciała na 100. rocznicę urodzin papieża Polaka

 fot. Fotolia.com

Franciszkanie z Wrocławia z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II zachęcają młodych do zgłębiania jego nauki dotyczącej teologii ciała. Nowy cykl filmów pod tytułem „TC|100” rusza dzisiaj.

Począwszy od 18 maja, a więc od dnia urodzin Karola Wojtyły, zakonnicy z parafii św. Karola Boromeusza we Wrocławiu oraz Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie „Porcjunkula” w ośmiu filmach przedstawią najważniejsze zagadnienia papieskiej nauki dotyczącej teologii ciała. Organizatorzy podkreślają, że na temat miłości i seksualności św. Jan Paweł II ma do powiedzenia bardzo wiele.

„Jeżeli chcecie dowiedzieć się, dlaczego nagość to nie problem dla Boga, co Karol Wojtyła ma wspólnego z rewolucją seksualną i czy wierność Bogu jest dziś jeszcze możliwa, to serdecznie zapraszamy” - zachęcają.

Jak przyznaje o. Marek Kowalcze OFMConv, duszpasterz akademicki z FDA „Porcjunkula”, sposób przekazywania tych niełatwych treści przez Ojca Świętego z Polski może naprawdę ująć. - On wszystkie swoje spostrzeżenia uzasadnia i prezentuje w perspektywie Bożych zamysłów. To naprawdę może zmienić podejście do seksualności, której prawidłowe rozumienie zostało współcześnie mocno nadwyrężone - tłumaczy zakonnik, odpowiedzialny za nowy cykl.

Dodaje, że największe przesłanie teologii ciała według św. Jana Pawła II to zwrócenie uwagi, że człowiek ma być bezinteresownym darem dla drugiej osoby. - Człowiek przecież został stworzony bezinteresownie przez Boga i taka jest jego natura. Musimy więc podjąć wysiłki, by właśnie w taki sposób patrzeć na przestrzeń miłości i seksualności, pozbywając się z niej egoizmów - podkreśla franciszkanin.

Przygotowany projekt ośmiu filmów zatytułowany „TC|100” ma w prosty sposób przybliżyć pasjonujące nauczanie papieża Polaka, które zawarte jest w 129 katechezach. „Zostały one wygłoszone w pierwszych pięciu latach jego pontyfikatu i pozwalają zrozumieć, dlaczego warto także w tej przestrzeni życia podążać drogą Pana Boga” - można przeczytać na facebookowym profilu wydarzenia.

Materiały przygotowane przez franciszkanów będą się ukazywać codziennie o godz. 18:30. Dziś zostanie opublikowany pierwszy odcinek. Można je oglądać na facebookowej stronie wydarzenia „TC|100 - Teologia ciała JPII na 100. rocznicę urodzin”, na facebookowym profilu „franciszkanie.pl” oraz na stronach internetowych parafii św. Karola Boromeusza we Wrocławiu i FDA „Porcjunkula”.

Oceń treść:
Źródło:
;