Imieniny: Kseni, Cecylii, Bernardety

Wydarzenia: Dzień Sapera

Wakacje z Bogiem

O. Jan Góra: Czekam na was na Lednicy, w Hermanicach i na Jamnej!

 fot. jazonz / wikipedia.org

Do uczestnictwa w wakacyjnych propozycjach Ruch Lednickiego zachęcał o. Jan Góra podczas Mszy św. kończącej rok pracy, a jednocześnie inaugurującej wakacje tego Ruchu. Sprawowana była ona w klasztorze oo. Dominikanów w Poznaniu, a przewodniczył jej, przebywający w stolicy Wielkopolski na zaproszenie abp Stanisława Gądeckiego, kard. Dominik Duka OP, metropolita Pragi i prymas Czech.

 

Dominikanin, o. Jan Góra, twórca Ruchu Lednickiego, podczas Eucharystii przypomniał, że jego współbrat kard. Dominik Duka, to szczególna postać z czasów dekomunizacji Czech. Kardynał natomiast, w wygłoszonej homilii, zachęcił poznaniaków do podjęcia wysiłku wiary.

− Chrystus żąda od nas wiary. Z wiarą mamy do czynienia wtedy, kiedy następuje oświecenie rozumu. To rozum jest tym, który zaprasza nas do wiary − mówił kardynał podkreślając jednocześnie, że Boga nie możemy widzieć, nie możemy Go zważyć ani zmierzyć. − Tak samo jak nasze wnętrze, nasza wiara pozostaje tajemnicą nie tylko dla drugiego człowieka, ale także dla nas samych – zaznaczył kard. Duka.

Z kolei o. Góra zwracając się do młodych ludzi zaangażowanych w Ruch Lednicki dziękował im za minione miesiące bycia razem, pracy, modlitwy i działania. − Na czas wakacji przenosimy się na Lednicę, do Hermanic i na Jamną. Tam będziemy wspólnie szukali Boga. Przyjadą do nas różne zakony, żeby pokazać swoją ścieżkę do Jezusa – podkreślił o. Góra.

Tegoroczne wakacje Ruchu Lednickiego, na które składa się osiem tygodniowych turnusów, będą miały bowiem odcienie różnych duchowości. Kolejno poprowadzą je: dominikanie, paulini, benedyktyni, bonifratrzy, franciszkanie, Wspólnoty Jerozolimskie i Wspólnota Baranka oraz ponownie franciszkanie.

− Czekam na was, spiżarnie mamy pełne, o suchym pysku nie wyjedziecie. Mamy też pełno książek, które będę podczas wakacji rozdawał za darmo – zachęcał o. Jan Góra.

Podczas Wakacji z Lednicą, które przeznaczone są dla młodych ludzi od 16. roku życia, przewidziano czas na rozmowy i dyskusje, modlitwę brewiarzową, adorację, Eucharystie i poznanie programu rozwoju osobowości integralnej wg nauczania św. Jana Pawła II.

− Proponujemy też codziennie półtorej godziny języka angielskiego oraz możliwość zaangażowania się w Ruch Lednicki. Najważniejsze jednak, to możliwość spotkania z Jezusem i drugim człowiekiem – podkreśla w rozmowie z KAI Bartłomiej Dobrzyński, rzecznik prasowy Spotkań Lednica 2000.

Więcej informacji i zapisy na wakacje na www.lednica2000.pl.

Źródło:
;