Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida

Wydarzenia: Dzień bez Telefonu Komórkowego

Pod oknem

O. Szustak na Bulwarowej: wniebowzięcie jest realne

 fot. fra3

Kolejna "Ewangelizacja na Bulwarowej", tym razem pt. „Z gnoju wydźwignięci, czyli windą do nieba” odbyła się w czwartkowy wieczór w pallotyńskiej parafii Matki Bożej Pocieszenia w Krakowie-Nowej Hucie. „Zechciejcie być wniebowzięci – bo to po prostu oznacza życie w przyjaźni z Bogiem, bycie jak ogień i wiarę w każde słowo Boga” – mówił do zebranych znany rekolekcjonista, o. Adam Szustak.

 

Odwołując się frazy z Psalmu 113: „Pan Bóg podnosi z gnoju i prochu” dominikanin wskazał, że to dobry początek rozważań. Zaznaczył, że każdy jest „z prochu i gnoju” i chodzi tu o stworzenie z ziemi i o codzienne grzechy. „Ale nie chcę się na tym zatrzymać – bo nie chodzi mi o słowo ‘gnój’, ale o słowo ‘ubogi’” – tłumaczył. Dodał, że w oryginalnym przekładzie to słowo oznacza "wzdychający" - i to jest klucz do wszystkiego, bo Pan Bóg nigdy takiego kogoś nie ominie.

„Czy znacie kogoś kto wstąpił do nieba?” – pytał prowokacyjnie zgromadzonych kaznodzieja. Wyjaśnił, że mówi o tym, by zrodziło się w głowach słuchających pytanie czy odnośnie do samym siebie wyobrażali sobie, że zostaną wzięci do nieba. Zaznaczył, że w życiu chrześcijanina konieczne jest rozbudzenie takiego właśnie pragnienia nieba.

„Jestem przekonany, że niebo nie ma nic wspólnego z żadnym spokojnym śpiewaniem chwały Bogu – widząc do czego zaprasza nas tu na ziemi Bóg, to tam pewnie będzie niewiarygodny dynamizm i akcja!” – mówił.

Tłumaczył, że „miłość, przez której pryzmat postrzegamy na ziemi, nie zostanie przez Pana Jezusa 'skasowana', ale zostanie wzniesiona na wyższy poziom”. „W niebie będziemy ogarniać. To będzie niesamowite zaproszenie do zrozumienia wszystkiego, co będzie wokół was. Pan Bóg tak nas odkłamie i odfałszuje” – przekonywał dominikanin.

„Ta rzeczywistość jest już dostępna, bo drzwi są otwarte – pamiętajcie o tym” – przekonywał o. Szustak. Zachęcał też do brania przykładu z tych, którym wniebowzięcie się "udało" np. Eliaszowi, Henochowi i Matce Bożej. „Oni uwierzyli w każde najbardziej absurdalne słowo Pana Boga i byli przyjaciółmi Boga. Chcecie być wniebowzięci – zróbcie to samo” – zachęcił na zakończenie Szustak."Ewangelizacja na Bulwarowej" jest kontynuacją "Ewangelizacji na barce". Organizatorami wydarzeń są Pallotyńska Wspólnota Ewangelizacyjna oraz Fundacja i Radio nowohuckie.PL.

Źródło:
;