Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Kasjana

Wydarzenia: Dzień Niepełnosprawnych

Wspomnienia

 fot. Episkopat.pl

13 maja br. w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Polanicy Zdroju-Sokołówce odbędą się dziękczynne obchody za uratowanie życia papieża Jana Pawła II w zamachu na Placu Św. Piotra, którego 40. rocznica przypada w tym roku.  Uroczystej Eucharystii o godz. 17 przewodniczyć będzie abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

 

O godz. 20 odbędzie się koncert „Totus Tuus, Maryjo”, podczas którego o godz. 21.37 zostanie wspólnie odśpiewana pieśń pt. „Pan kiedyś stanął na brzegiem” (Barka), tak umiłowana przez Jana Pawła II.

„Pragniemy w sposób uroczysty w dniu 13 maja podziękować Panu Bogu przez +ręce Maryi+ za cud ocalenia Jana Pawła II. Ale do tego dnia chcemy się przygotować duchowo, dlatego już w najbliższy piątek 7 maja o godzinie 20 zostanie odprawiona Msza św., która rozpocznie Jerycho Różańcowe, czyli ciągła modlitwa różańcowa w dzień i noc przed Najświętszym Sakramentem” – powiedział o. Zdzisław Świniarski SSCC, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Polanicy Zdroju-Sokołówce, główny inicjator i organizator uroczystości.

Po Mszy św. i modlitwie różańcowej rozpocznie się Ekstremalna Noc Fatimska czyli modlitwa różańcowa w drodze (ok. 33 km – przy czym, każdy kilometr to rok ziemskiego życia Pana Jezusa). Pielgrzymi zatrzymają się w kościołach położonych w Kotlinie Kłodzkiej m.in. w Starej Łomnicy, w Starkowie, w Starym Wielisławiu i w Polanicy Zdroju. W każdym z nich zostanie odczytany opis Objawienia z poszczególnego miesiąca. „Można się do nas dołączyć również duchowo wybrać odpowiednią godzinę modlitwy pozostając w domu” – zachęca o. Świniarski SSCC.

 Modlitwa trwać będzie przy figurze Matki Bożej Fatimskiej w Sanktuarium w Polanicy Zdroju-Sokołówce. Figura została poświęcona w Fatimie w 2014 roku, a 18 października br. rozpoczęła swoją peregrynację po wszystkich parafiach diecezji świdnickiej, aby przygotować wiernych na 100. rocznicę Objawień Fatimskich. „W trakcie modlitwy podziękujemy Panu Bogu za wszelkie łaski. Będziemy także dziękować i prosić Maryję o najdroższy dar wiary. Dar, który dzisiaj jest tym cenniejszy, że się go mniej strzeże i mniej docenia. Jest to dar, który bardziej niż każdy inny pozwoli nam się upodobnić do Maryi” – zaznaczył o. Świniarski SSCC.

Przez cały dzień wierni będą gromadzić się przy figurze Matki Bożej Fatimskiej, aby tak jak Jan Paweł II dziękował Jej za dar ocalenia życia 13 maja 1982 roku, także złożyć na ręce Maryi podziękowania Panu Bogu za ocalenie naszego Wielkiego Rodaka.

Organizatorzy proszą o udekorowanie okien domów i mieszkań obrazem z wizerunkiem Matki Bożej Fatimskiej, a podczas śpiewu „Barki” o zapalenie świec w oknach domów i mieszkań jako podziękowanie Panu Bogu za ocalenie papieża Jana Pawła II. Transmisja Mszy św. oraz koncertu będzie dostępna na kanałach patronów medialnych na platformie YouTube: Tygodnika Niedziela, Gościa Niedzielnego i EWTN Polska. 

Wydarzenie zostało objęte patronatem Konferencji Episkopatu Polski przez jej przewodniczącego abp Stanisława Gądeckiego.

Oceń treść:
Źródło:
;