Imieniny: Lucji, Kazimierza, Eugeniusza

Wydarzenia:

Jan Paweł II na dziś

Obchody setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II w Wadowicach przeniesione na październik

rynek w wadowicach, po prawej muzeum dom rodzinny ojca świętego jana pawła drugiego, po lewej bazylika fot. KP/Fra3 Rynek w Wadowicach, po prawej Muzeum Dom Rodzinny Ojca Św. Jana Pawła II, po lewej bazylika Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II, Gmina Wadowice, Bazylika Ofiarowania NMP, wadowickie szkoły i organizacje od niemal 4 lat przygotowywały wyjątkowy jubileusz 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II w tym mieście. Największe wydarzenia zostały zaplanowane na maj.

 

Są to ogromny koncert urodzinowy, który powstawał we współpracy z Telewizją Polską S.A. oraz Gminą Wadowice oraz odsłonięcie pamiątkowego muralu. Jednak z uwagi na zagrożenie epidemią koronawirusa organizatorzy postanowili, że uroczystości planowane na maj zostaną przełożone na październik.

Mimo wszystko, pragniemy aby ten maj był miesiącem radości i świętowania. Dlatego też pracujemy nad projektami przenoszącymi uroczystości w przestrzeń wirtualnej rzeczywistości i do telewizji. Wierzymy, że będziecie z nami i chętnie włączycie się w obchody stulecia urodzin Jana Pawła II – informuje Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II.

Oceń treść:
;