Imieniny: Erwina, Kamila, Szymona

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Nelsona Mandeli

Dialog

Oblicza Dialogu V edycja: „W sferze sacrum. Rola sztuki religijnej w kulturze”

oblicza dialogu fot. idmjp2.pl

Rusza kolejna edycja programu edukacyjnego „Młody Asyż. Młodzież na rzecz tolerancji i pokoju". Program jest integralną częścią wieloletniego projektu „Oblicza dialogu”, którego głównym celem jest stworzenie płaszczyzny porozumienia na rzecz dialogu międzyreligijnego i międzykulturowego, promowanie działań i postaw otwartych na inne kultury i religie, zwalczających stereotypy, skierowanych na poznawanie i współistnienie z drugim człowiekiem.

 

Jest to kontynuacja procesu dialogu zapoczątkowanego już na Soborze Watykańskim II, prowadzonego podczas spotkań w Asyżu od 1984 roku oraz twórczo rozwijanego przez cały pontyfikat Świętego Jana Pawła II.

Proponowany program edukacyjny „Młody Asyż. Młodzież na rzecz tolerancji i pokoju", adresowany jest do starszych uczniów szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w całej Polsce. Jego celem jest pobudzenie inicjatyw wychowawczych w szkołach, promowanie wśród młodzieży wartości uniwersalnych, a także upowszechnienie dobrych praktyk wypracowanych przez uczestników projektu.

Regulamin oraz załączniki do pobrania (pdf) na stronie: http://idmjp2.pl/index.php/pl/1539-oblicza-dialogu-v-edycja-w-sferze-sacrum-rola-sztuki-religijnej-w-kulturze 

 

Oceń treść:
Źródło:
;