Imieniny: Miroslawa, Aleksandra

Wydarzenia:

Skarby Kościoła

Obraz Matki Bożej Rychwałdzkiej wraca odnowiony

 fot. rychwald.franciszkanie.pl

1 marca 2015 roku do rychwałdzkiego sanktuarium powróci obraz Matki Bożej Rychwałdzkiej, który od kilkunastu miesięcy przebywał w Krakowie, gdzie poddany został gruntownej renowacji.

 

Prace konserwatorskie przeprowadzono z inicjatywy kustosza sanktuarium o. Bogdana Kocańdy i stanowią one element przygotowania do obchodów 50-lecia koronacji obrazu.

W drodze powrotnej z Krakowa obraz zostanie wystawiony w konkatedrze żywieckiej. Przez cały sobotni dzień, 28 lutego mieszkańcy Żywca i okolic, będą mogli pokłonić się Matce Bożej w Jej cudownym wizerunku. Obecność obrazu w Żywcu jest symboliczna, bo wyjątkowo tym razem Pani Żywiecka przychodzi do swoich wiernych, którzy pielgrzymują do Jej sanktuarium w Rychwałdzie.

Ostatni raz cudowna ikona została przyniesiona do Żywca 20 lat temu – 22 maja 1995 roku, kiedy w mieście przebywał z krótką wizytą papież Jan Paweł II. Powrót obrazu do Rychwałdu zbiegnie się z zakończeniem misji parafialnych, a ponownego wprowadzenia do świątyni dokona J. E. Ks. Bp Tadeusz Rakoczy.

Źródło:
;