Imieniny: Lubomira, Benedykta

Wydarzenia: Światowy Dzień Poezji

Kulturalnie

Od 9 maja Muzeum Narodowe zaprasza do Sukiennic

 fot. Fotolia.com

Po dwóch miesiącach kwarantanny Muzeum Narodowe w Krakowie otwiera swoje drzwi dla wszystkich. Na początek, już od 9 maja, zapraszamy do Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach.

 

- Muzeum po uzyskaniu odpowiednich certyfikatów sanitarnych zacznie stopniowo otwierać także kolejne oddziały. Plany w tym zakresie mamy już gotowe od kilku tygodni, zostały one wypracowane w ramach posiedzeń zespołu kryzysowego. Po Sukiennicach planujemy otworzyć Gmach Główny, Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego, Pawilon Józefa Czapskiego i Dom Józefa Mehoffera.
W dalszej perspektywie udostępnimy pozostałe oddziały. Zakładamy, że proces ten powinien zakończyć się do połowy czerwca. Ostateczny termin otwarcia każdego z oddziałów uzależniony jest m.in. od spełnienia wymogów BHP w poszczególnych oddziałach
i uzgodnień z inspekcją sanitarną. Warunkiem koniecznym jest wprowadzenie rozwiązań, które w maksymalnym stopniu zabezpieczą pracowników Muzeum oraz zwiedzających, przygotowanych już przez naszą komisję ds. BHP – mówi Dyrektor MNK prof. dr hab. Andrzej Szczerski.

Galeria w Sukiennicach czynna będzie od wtorku do soboty w godz. 10.00 - 17.00, w niedzielę w godz. 10.00 – 16.00. Codziennie w godz. 13.00 - 14.00 galeria będzie zamykana z powodu dodatkowej dezynfekcji.

Aby zapewnić wszystkim maksymalne bezpieczeństwo przy wejściu do budynków zostaną umieszczone dozowniki z płynem odkażającym ręce do obowiązkowego stosowania przez wszystkie osoby. W miejscach ogólnodostępnych pojawią się informacje w formie graficznej i opisowej wskazujące zasady ochrony oraz ograniczenia dla zwiedzających.

 

Poniżej treść plakatu:

Koronawirus - nie ryzykuj, chroń siebie i innych

zastosuj się do oznaczeń i komunikatów

po wejściu do budynku zdezynfekuj ręce lub załóż rękawiczki

często myj ręce używając mydła i wody lub środka dezynfekującego

zachowaj odległość co najmniej 2 m od innych osób, także przy kasie biletowej

na terenie muzeum stosuj maseczki ochronne lub inne osłony twarzy

zwiększ odległość od osób, które kaszlą lub kichają

najlepiej płać kartą płatniczą

ogranicz przebywanie w windzie do 2 osób

korzystaj z klatek schodowych

 

Zgodnie z zaleceniami Komisji BHP na stanowiskach kasowych i wartowniach zamontowane zostały ochronne przegrody. Jesteśmy gotowi, by przyjąć wszystkich zwiedzających. Zapraszamy!

Oceń treść:
;