Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana

Wydarzenia: Dzień Górnika - Barbórka

Aktywnie

Odblaskowy piknik przy tężni solankowej

 fot. Kopalnia Soli "Wieliczka" Odblaskowa mapa Polski.

Dwa tygodnie temu uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Wieliczce w odblaskowych kamizelkach bili rekord Guinnessa w ustawianiu „żywego” obrazu Polski. Z kolei już jutro zapraszają wszystkich na odblaskowy piknik.

 

„Dzieci nie ustają w wysiłkach, aby zwrócić uwagę na kwestie związane z bezpieczeństwem na drodze. Ich nowym pomysłem jest właśnie piknik odblaskowy” – poinformowała Anna Włodarska z Kopalni Soli „Wieliczka”. Wydarzenie rozpocznie się 30 września o godz. 9:15 tuż obok tężni wielickiej kopalni.

W ramach spotkania uczniowie zaplanowali gry, zabawy, konkursy z nagrodami, a nawet loty balonem na uwięzi. Co ważne po zmroku każdy posiadacz odblasku wejdzie do tężni gratis. „Dzieci z ‘Dwójki’ zapraszają nie tylko swoich rówieśników, ale także dorosłych, wieliczan, turystów, kuracjuszy. Wśród gości pojawi się Tomasz Marczyński, czterokrotny mistrz Polski w kolarstwie” – dodała Włodarska.

W programie przewidziano konkursy, w których będzie można wygrać m.in. bilety do Kopalni Soli „Wieliczka”. Wszystkie atrakcje pomyślano tak, by dostarczyły zarówno dobrej zabawy, jak i wiedzy o bezpiecznym zachowaniu na drodze. Na każdego, kto ukończy wszystkie rywalizacje i zadania czeka nie lada gratka – podziwianie panoramy Wieliczki z balonu, który będzie wznosił się na wysokość ok. 30 m, jeśli tylko pogoda okaże się bezwietrzna. „Jest o co walczyć, bo piękny widok z pewnością zrekompensuje wysiłek włożony w sportowo-edukacyjne konkurencje” – zachęca Włodarska.

Podczas pikniku uczniowie wielickiej Szkoły Podstawowej nr 2 ustawią się wokół tężni, tworząc żywy i odblaskowy łańcuch. Chcą w ten sposób przypomnieć , jak ważny może okazać się przedmiot lśniący po zmroku w świetle reflektorów – bransoletka, opaska, breloczek, naklejka czy kamizelka.

Piknik „Sportowo-odblaskowo” potrwa do godziny 12.30. Wstęp wolny. Przedsięwzięcie jest elementem akcji „Odblaskowa szkoła”.

Źródło:
;