Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina

Wydarzenia: Światowy Dzień Żółwia

Z Bogiem

Odbudowana: w kierunku odnowy parafii

Sekretariat ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej zaprasza kapłanów i liderów środowisk z Polski południowej na spotkanie z autorami książki „Odbudowana”. Będzie to niesamowite świadectwo tego, jak upadająca parafia – dzięki nowemu pastoralnemu podejściu radykalnie się zmieniła.

 

Autorami cenionej w Polsce publikacji „Odbudowana – historia katolickiej parafii” są: Michael White – proboszcz parafii pw. Narodzenia Pańskiego w Timonium (Maryland w USA) oraz jego świecki współpracownik Brian Crook.  Będą oni gościć w maju 2015 roku w Polsce na zaproszenie Zespołu Konferencji Episkopatu Polski do spraw Nowej Ewangelizacji, by dzielić się doświadczeniem ożywienia i wzrostu swojej parafii w uwarunkowaniach współczesnego świata. Ich doświadczenie przemiany jaka dokonała się w obumierającej parafii stało się inspiracją dla wielu, by zmierzyć się z próbą praktycznej odpowiedzi na wyzwania stojące także przed naszymi parafiami w kontekście zachodzących przemian.

Plan wizyty

Kraków, 21 maja
Kościół pw. św. Maksymiliana Kraków-Mistrzejowice

8.45. Cykl konferencji dla uczestników Ogólnopolskiej Szkoły Ewangelizatorów
17.00 Źródła przemiany parafii. Nowy model parafii – parafia misyjna – jak to zrobić? Spotkanie otwarte z księżmi i świeckimi

Więcej informacji: www.ne.diecezja.pl
Kontakt w sprawach organizacyjnych: tel. 696 003 111


------------------------------
Toruń, 22 maja
Kościół pw. św. Józefa

11.00 Źródła przemiany parafii. Nowy model parafii – parafia misyjna – jak to zrobić? Spotkanie z duchowieństwem
16.00 Jak odbudować swoją parafię? Spotkanie otwarte dla wszystkich

Organizator: Ojcowie Redemptoryści
Kontakt w sprawach organizacyjnych: tel. 56 66 23 143
------------------------------
Warszawa, 23 maja
Kościół pw.Wniebowstąpienia Pańskiego dolna aula (Al. KEN 101)

09.00-18.00. Jak stworzyć współczesną parafię? W jaki sposób przebudzić wiernych i docierać do poszukujących? Jak stworzyć w parafii kulturę otwartości na niewierzących? Jakie narzędzia mogą służyć nowoczesnej parafii? Cykl konferencji

Organizator: Księża Orioniści, Apostolski Ruch Wiary, Wspólnota Chefsiba
Kontakt w sprawach organizacyjnych: konferencje@ruchwiary.pl

Podczas spotkań będzie można nabyć publikację „Odbudowana” jak i drugą jej część „Narzędzia do odbudowy parafii” – która została wydana z okazji przyjazdu gości. Portal franciszkanska3.pl jest patronem medialnym spotkań.

Źródło:
;