Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Emiliana

Wydarzenia: Dzień Anioła

Solidarność

 fot. Materiały prasowe

W całym kraju brakuje krwi. Można ją będzie oddać w Sanktuarium Bożego miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach w sobotę 25 lipca 2015 r. podczas IX Pielgrzymki Honorowych Dawców Krwi i Szpiku Kostnego. Od 8.00 do 15.00 dyżurować tam będą krwiobusy Regionalnego oraz Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

 

Aby oddać krew, wystarczy być zdrowym i pełnoletnim. To konkretna pomoc dla chorych, czekających na operacje i dla ofiar wypadków, których zawsze jest więcej podczas wakacji. Krew można oddać codziennie w oddziałach Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, warto jednak wybrać się do Łagiewnik, żeby spotkać się z krwiodawcami, którzy nieraz już od długich lat pomagają w ten sposób chorym, posłuchać ich świadectw, wziąć udział w Mszy św. w ich intencji.

Od godz. 8.00 na placu przed wejściem do dolnych kaplic bazyliki staną mobilne punkty poboru krwi. Dla krwiodawców są przewidziane różne atrakcje - prezenty oraz program artystyczny. Nie zabraknie tradycyjnej grochówki. Chętni będą mogli także zapisać się do bazy honorowych dawców szpiku kostnego.

Krwiodawcy pielgrzymują już po raz dziewiąty do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Przyjeżdżają tu nawet z odległych krańców Polski, aby podziękować za zdrowie i możliwość dzielenia się tym cennym, niezastąpionym darem, jakim jest krew.

Tegoroczna pielgrzymka odbędzie się w sobotę 25 lipca 2015 r. pod hasłem „Krwiodawca świadkiem Dobrej Nowiny”, pod honorowym patronatem metropolity krakowskiego ks. kard. Stanisława Dziwisza. Mszy św. o godz. 11.00 będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. bp Grzegorz Ryś. Pielgrzymka ma na celu propagowanie idei honorowego krwiodawstwa oraz jednoczenie środowiska krwiodawców z całej Polski.

 

Planując oddanie krwi w ramach pielgrzymki należy pamiętać o:

- zabraniu Dowodu Osobistego i Legitymacji Honorowego Dawcy Krwi,

- przerwie pomiędzy oddaniami krwi pełnej, która wynosi minimum 8 tygodni,

- uprzednim lekkostrawnym posiłku,

- powstrzymaniu się od napojów alkoholowych na 48 godzin przed oddaniem krwi.

;