Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty

Wydarzenia: Dzień Stoczniowca i Marynarza

Świat

Odroczenie procesu Józefa Wesołowskiego

Trybunał Państwa Watykańskiego postanowił odroczyć do chwili, kiedy ustaną przeszkody uniemożliwiające udział oskarżonemu w procesie postępowanie w sprawie byłego nuncjusza na Dominikanie - Józefa Wesołowskiego – czytamy w komunikacie Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej.Dziś rano, o godz 9.30, w Trybunale Państwa Watykańskiego rozpoczęło się pierwsze posiedzenie w sprawie karnej przeciwko byłemu nuncjuszowi w Dominikanie, Józefowi Wesołowskiemu, oskarżonemu o przestępstwo posiadania pornografii dziecięcej i akty pedofilii.

W skład kolegium orzekającego weszli: porf. Giuseppe Dalla Torre jako przewodniczący; prof. Piero Antonio Bonnet; prof. Paolo Papanti-Pelletier; prof. Venerando Marano, zastępca.
Promotorem sprawiedliwości [odpowiednik prokuratora] jest prof. Gian Piero Milano, wspierany przez prof. Alessandro Diddi i prof. Roberto Zannottiego.

Adwokatem jest dr Antonello Blasi.

Na rozpoczęcie obrad promotor sprawiedliwości ogłosił, że oskarżony jest nieobecny w sądzie, ponieważ leczony jest w szpitalu.

Sąd przyjął do wiadomości przeszkody oskarżonego, by się stawić, w związku z wystąpieniem nagłej choroby, która wymagała jego przewiezienia do włoskiego szpitala publicznego, gdzie jest obecnie hospitalizowany w oddziale intensywnej terapii.

Zgodnie z art. 471 kodeksu postępowania karnego Trybunał musiał zawiesić rozprawę i odroczyć proces na późniejszy termin, który zostanie ustalony, gdy ustanie przyczyna powodująca jego odroczenie.

;