Imieniny: Gabriela, Anastazji

Wydarzenia: Dzień Niedźwiedzia Polarnego

Pod oknem

ksiądz mieczysław maliński fot. Mariusz Kubik / commons.wikimedia.org, CC BY 3.0

„Odszedł człowiek o szerokich horyzontach, kapłan otwarty na ludzi, gotowy do rozmowy ze wszystkimi. Znacząca osobowość w środowisku krakowskim” – napisał o zmarłym wczoraj śp. ks. Mieczysławie Malińskim ks. Piotr Studnicki, rzecznik archidiecezji krakowskiej.

 

Wczoraj w godzinach popołudniowych w swoim mieszkaniu w Krakowie-Podgórzu zmarł ks. Mieczysław Maliński, kapłan archidiecezji krakowskiej, znany kaznodzieja i pisarz.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek 24 stycznia i będzie im przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz: o godz. 11.00 Msza święta w kościele Sióstr Wizytek na ul. Krowoderskiej 16 w Krakowie, o godz. 13.00 pochowanie na Cmentarzu Salwatorskim.

Odszedł człowiek o szerokich horyzontach, kapłan otwarty na ludzi, gotowy do rozmowy ze wszystkimi. Znacząca osobowość w środowisku krakowskim. 

Znany ze swej oryginalnej lapidarności. Gdy abp Karol Wojtyła został kardynałem, ks. Maliński wysłał mu telegram: „Karol, trzymaj się! Amen”. 

Początki znajomości Karola Wojtyły i Mieczysława Malińskiego sięgają czasów Jana Tyranowskiego, od którego obaj zdobywali formację duchową i poznawali mistyków chrześcijańskich. W ten sposób uczyli się świadomego zaangażowania w Kościół, a z czasem odkryli powołanie do kapłaństwa. 

"Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie...". Niech odpoczywa w pokoju.

Oceń treść:
Źródło:
;