Imieniny: Pauliny, Tomasza, Jana

Wydarzenia: Dzień Kultury Fizycznej

Książka

Oficjalne materiały duszpasterskie na nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia

 fot. Materiały prasowe

Papieska Rada ds. Nowej Ewangelizacji przygotowała serię książek – pomocy duszpasterskich, służących przygotowaniu i przeżywaniu nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Polską wersję opublikowało właśnie Wydawnictwo św. Stanisława BM.

 

„Te materiały są podzielone na siedem części, jak siedem kluczy, które otwierają kolejne drzwi i prowadzą na nowe drogi zrozumienia i doświadczenia miłosierdzia. To doskonała propozycja dla wszystkich, którzy chcą przygotować się do roku jubileuszowego np. poprzez lekturę psalmów miłosierdzia czy przypowieści. Materiały zwracają uwagę także na głębsze i bardziej owocne przeżywanie sakramentu pokuty i pojednania” – mówi ks. Zygmunt Kosowski.

Komplet materiałów duszpasterskich składa się z siedmiu tomów: „Psalmy o miłosierdziu”, „Przypowieści o miłosierdziu”, „Miłosierdzie u ojców Kościoła”, „Papieże i miłosierdzie”, „Święci w miłosierdziu”, „Uczynki miłosierdzia względem duszy i ciała”, „Spowiedź. Sakrament miłosierdzia” a poprzedza go tomik „Celebracje miłosierdzia”. „Jubileusz Miłosierdzia wymaga, aby go przede wszystkim celebrowano. Znaki, które mu towarzyszą, spełniają się w celebracji liturgicznej, czyli tam, gdzie cały Kościół modli się i intensywnie przeżywa tajemnicę własnego istnienia jako komunii” – napisał we wstępie abp Rino Fisichella, który jest przekonany, że miłosierdzie celebrowane wg tych wskazań będzie bardziej skutecznie przeżywane i świadczone, jako odblask miłosierdzia Ojca.

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji wskazuje, że np. tom, w którym zebrano krótką antologię tekstów ojców Kościoła na temat miłosierdzia może być pomocą w refleksji i modlitwie w Roku Jubileuszowym. Cytaty z dzieł wschodnich i zachodnich ojców Kościoła „można będzie z łatwością wykorzystać w katechezie, w lectio i modlitwie” – przekonuje abp Fisichella.

„Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia będzie wyjątkowym czasem! Mówię to nie tylko jako dyrektor Wydawnictwa św. Stanisława BM, ale także jako kapłan posługujący w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w krakowskich Łagiewnikach” – dodaje ks. Kosowski.

Źródło:
;