Imieniny: Marii, Magdaleny

Wydarzenia:

Aktywnie

Ogólnopolska Spartakiada Zimowa KSM już w marcu

 fot. materiały prasowe

Kolejna Ogólnopolska Spartakiada Zimowa Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży odbędzie się już 6 marca. Przewodzić jej będzie hasło „Samego siebie przezwyciężaj”.

Kamila Ciupińska, prezes krakowskiego KSM, tłumaczy, że są to słowa kard. Stefana Wyszyńskiego, na którego beatyfikację wierni wciąż oczekują. - Tym hasłem chcemy pokazać, że nic nie stoi na przeszkodzie, by zapisać się, wystartować i pokazać samemu sobie, że mogą coś osiągnąć - podkreśla.

Jak dodaje, hasło przewodnie ma też skierować uwagę uczestników wydarzenia na osobę Prymasa Tysiąclecia. - Jesteśmy przekonani, że to ważne, by w oczekiwaniu na wyniesienie go na ołtarze, poznać jego nauczanie. Dlatego zapraszamy także na nasz facebookowy profil, gdzie regularnie publikujemy posty w tym zakresie - zachęca.

Celem imprezy jest również promocja aktywności i rywalizacji w imię zasad fair play oraz tworzenie przyjaznych relacji z Bogiem i bliźnim. - Nie da się ukryć, że sport powoduje, że ludzie się jednoczą i są prawdziwi. Mogą się dzielić pomocą i umiejętnościami, a same zawody są okazją do spotkania i rozmowy. Oczywiście z zachowaniem odpowiedniego reżimu sanitarnego - mówi Ciupińska.

11. edycja największych zimowych zawodów sportowych w Polsce bez wpisowego, czyli Ogólnopolskiej Spartakiady Zimowej, odbędzie się 6 marca na stoku narciarskim Kasina SKI w Kasinie Wielkiej. Uczestnicy w wieku 8-30 lat będą mogli całkowicie bezpłatnie wziąć udział we wszystkich konkurencjach: slalom gigant dla narciarzy, slalom gigant dla snowboardzistów (obie kategorie z podziałem na płeć i wiek) oraz zjazd na „byle czym”.

Tradycyjnie także rodzice i opiekunowie nie są skazani na nudę, gdyż animatorzy będą organizować dla nich grupowe zmagania i zabawy. Co więcej do udziału zaproszeni są także księża, siostry zakonne i klerycy w konkurencji dla osób duchownych.

Aby zarejestrować się na wydarzenie wystarczy wypełnić formularz na stronie www.spartakiadazimowa.pl. - Chcemy promować aktywny styl życia oraz dać dzieciom, młodzieży i dorosłym szansę na wypoczynek na świeżym powietrzu oraz rywalizację w duchu fair-play, zwłaszcza po trudnym czasie ferii zimowych, które w większości spędziliśmy w domach z powodu pandemii. Zapraszamy serdecznie, gdyż na pewno każdy znajdzie coś dla siebie - namawia do udziału Ciupińska.

W zeszłorocznej edycji wzięło udział ponad 120 pasjonatów sportów zimowych na stoku. Organizatorami tegorocznej Ogólnopolskiej Spartakiady Zimowej są Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej oraz Stacja Narciarska Kasina SKI.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął metropolita krakowski, abp Marek Jędraszewski oraz małopolska Kurator Oświaty, Barbara Nowak.

Oceń treść:
Źródło:
;