Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa

Wydarzenia:

Watykan

Ogromne zainteresowanie młodych Włochów wieczornym spotkaniem z Papieżem 

papież w brzegach fot. Grzegorz Gałązka

Kilkadziesiąt tysięcy młodych Włochów przybędzie wieczorem na plac Świętego Piotra na spotkanie z Papieżem Franciszkiem. Rekordowe zainteresowanie tym wydarzeniem przerosło wszelkie oczekiwania organizatorów. Spotkanie zorganizowane przez Konferencję Episkopatu Włoch wpisuje się w projekt pt. „Ziarna na wietrze”, który ma być impulsem do odnowienia duszpasterstwa po trudnym czasie pandemii. 

 

Do udziału w wydarzeniu zaproszeni są młodzi w wieku od 12 do 17 lat, którzy przybędą z całych Włoch. Towarzyszy im ponad 60 biskupów, setki kapłanów, sióstr zakonnych, nauczycieli oraz odpowiedzialnych za różne ruchy i wspólnoty.

„Spodziewaliśmy się 20 tys. uczestników a przybędzie prawie trzy razy więcej. Pokazuje to, że po dwóch latach pandemicznych ograniczeń młodzież szuka normalności i znaków nadziei, czego wyrazem jest właśnie spotkanie z Ojcem Święty” – mówi Radiu Watykańskiemu ks. Davide Brusadin z biura ds. duszpasterstwa młodzieży przy episkopacie Włoch.

„Czas pandemii zatrzymał ich życie, także działalność oratoriów była bardzo ograniczona więc to jest pielgrzymka symbolizująca powrót do życia, nowe narodziny – mówi papieskiej rozgłośni ks. Brusadin. – Wymowne jest, że pierwsze tak duże popandemiczne spotkanie Franciszka, które nie jest liturgią, odbędzie się właśnie z młodymi, którzy mocno przeżyli pandemię i czas zdalnego nauczania. To wydarzenie organizowane jest wspólnie przez trzy biura episkopatu: ds. młodzieży, katechezy i rodziny. Młodzi przygotowali się do tego przez spotkania w diecezjach. W swoich świadectwach opowiedzą Papieżowi, jak przeżyli czas pandemii. Liczymy, że Franciszek opowie młodych jak sam przeżył ten czas zamknięcia i braku kontaktu z wiernymi. Hasło spotkania „Pójdź za mną” nawiązuje do zachęty Jezusa, by iść za Nim także pośród trudów codzienności.“

Źródło:
;