Imieniny: Heleny, Wieslawy, Ryty

Wydarzenia: Dzień Praw Zwierząt,

Kulturalnie

„Online” – trzecia płyta zespołu Małe TGD

okładka płyty fot. Materiały prasowe

Dziecięcy zespół Małe TGD wydał trzecią płytę zatytułowaną „Online”. Promuje ją teledysk do utworu „Jesteś” z gościnnym udziałem Ali Tracz – reprezentantki Polski na 18. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci.

 

Trzecia płyta zespołu Małe TGD „Online” powstała w trudnym dla wszystkich okresie pandemii. Dzieciaki w lekki i momentami przewrotny sposób opowiadają o radzeniu sobie z emocjami, codziennymi obowiązkami, zamykającym i otwierającym się światem.

„W tekstach znajdziemy dużą dawkę poczucia humoru, cenne rady, wyliczanki i wzruszające frazy prosto z serca, np. te o byciu on-line, ale z niebem. Nowoczesne produkcje muzyczne nawiązującą m.in. do muzyki klasycznej, tej z lat 80-tych czy afrykańskich i bliskowschodnich melodii” – informuje producent płyty.

Link do teledysku „Jesteś”: https://youtu.be/RYWqN2PY5wg

Małe TGD to dziecięcy zespół wykonujący muzykę pop z chrześcijańskim przesłaniem. Skład tworzy reprezentacyjna 12 osobowa grupa dzieci z warszawskiej Szkółki TGD, która działa już od 8 lat. Szkółka TGD to grupowe zajęcia wokalne dla dzieci w wieku szkolnym. „Śpiewamy utworu zespołu Małe TGD w trzech grupach wiekowych. Spotykamy się raz w tygodniu w ośmiu miastach: Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Toruniu oraz Olsztynie oraz online w całej Polsce” – informuje zespół i zachęca do zapisów na stronie www.szkolkatgd.pl.

Poprzednia płyta zespołu pt. „Wyspa skarbów” została nominowana do nagrody Fryderyk. Niedawno zespół świętował okrągłe 100 tysięcy subskrypcji na swoim kanale w serwisie YouTube, a najchętniej słuchany singiel zespołu „Góry do góry”, został odtworzony ponad 18 milionów razy.

Oceń treść:
;