Imieniny: Bazylego, Elwiry, Michala

Wydarzenia: Światowy Dzień Krwiodawstwa

Świat

ONZ: 3 mld dolarów na zmniejszenie umieralności małych dzieci i ich matek

Międzynarodowa organizacja pomocy dzieciom Word Vision zamierza przeznaczyć trzy miliardy dolarów na walkę z umieralnością małych dzieci i ich matek. Informując o tym na marginesie Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku przedstawiciel organizacji wyraził nadzieję, że dzięki tej pomocy w ciągu najbliższych pięciu lat poprawi się zdrowie kobiet, dzieci i małoletniej młodzieży na świecie.

 

Inicjatywę, której celem jest uratowanie przed śmiercią ok. 2,4 mln kobiet i dzieci, powołał do życia w 2010 r. sekretarz generalny ONZ Ban Ki-moon. W pierwszej fazie kampanii Word Vision przeznaczyła już dwa miliardy dolarów na lepszą opiekę zdrowotną i wyżywienie, na zwalczanie HIV i AIDS, na czystą wodę oraz na środki higieniczne, poinformowała przewodnicząca organizacji Kevin Jenkins.

Z kolei kierująca programem pomocy zdrowotnej Martha Newsome powiedziała, że Word Vision zamierza nawiązywać partnerstwo z innymi organizacjami pomocy, instytutami naukowymi oraz przedsiębiorstwami, które chciałyby powstrzymać te przypadki śmierci matek i małych dzieci, których można uniknąć.

Według Kelvin Jenkins jest to „kluczowy moment w historii ludzkości”. Przyszłe pokolenia być może kiedyś powiedzą, że „to był rok, w którym świat uznał, że musi uczynić więcej dla matek i dzieci”.

Źródło:
;