Imieniny: Leslawa, Zdzislawa, Stefana

Wydarzenia: Dzień Pocałunku

Małopolska

Organizacje charytatywne ze wsparciem wojewody małopolskiego na świąteczną pomoc

 fot. Fotolia.com

Zgromadzenie Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim z Wadowic i Krakowa, Olkuskie Stowarzyszenie PROGRES, Caritas Archidiecezji Krakowskiej, Dzieło Pomocy św. Ojca Pio czy Fundacja Kromka Chleba – to niektóre z podmiotów, które dostały dofinansowanie na świąteczne wsparcie potrzebujących w ramach konkursu ogłoszonego przez wojewodę małopolskiego.

 

Rozstrzygnięto II otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych na realizację zadań z zakresu pomocy społecznej. Na konkurs ogłoszony przez wojewodę małopolskiego Łukasza Kmitę wpłynęło 27 ofert, z czego 22 spełniły wymogi formalne i po ocenie merytorycznej otrzymały wsparcie o łącznej wartości 280 056 zł. 

Jak informuje Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie, pomoc trafi do osób skrajnie ubogich, dzieci i młodzieży z rodzin dysfunkcyjnych, osób z niepełnosprawnością lub w podeszłym wieku. Przyjmie ona formę nie tylko paczek żywnościowych i rzeczowych, ale umożliwi także zapewnienie schronienia i doraźnej pomocy tym, którzy jej potrzebują.

– Szczególnym jej wymiarem będzie organizacja wieczerzy wigilijnej – w myśl dewizy, która jest tytułem jednego z projektów: „Ważni są Ci, którzy żyją obok nas”. W święta nikt nie powinien być sam. Pomimo trwającej epidemii i wyzwań z nią związanych pamiętamy o potrzebujących – podkreśla MUW.

Rozstrzygnięty konkurs jest już drugim w tym roku ogłoszonym przez wojewodę małopolskiego na realizację zadania publicznego z zakresu pomocy społecznej. Na początku roku uprawnionym podmiotom na pomoc potrzebującym przekazano łącznie blisko pół miliona złotych. Łącznie w 2020 roku na współpracę z organizacjami niosącymi pomoc Małopolanom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej urząd wojewódzki przeznaczył blisko 800 tys. zł.

Oceń treść:
;