Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Aleksandra

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Płynów Do Naczyń

Ciekawostki

 fot. Łukasz Kaczyński

Pod Krakowem realizowana jest wyjątkowa inwestycja budowlana. We wsi Krzywaczka powstaje Osiedle Fatimskie, gdzie na przyszłych mieszkańców ma czekać przestrzeń do budowania prawdziwej wspólnoty sąsiedzkiej opartej na wierze w Boga.

Pomysłodawcą nowej inwestycji jest Andrzej Sobczyk, producent i dystrybutor filmów chrześcijańskich ze Stowarzyszenia Rafael. Jak mówi plan stworzenia środowiska ludzi, którzy byliby dla siebie wzmocnieniem, zrodził się w jego sercu jeszcze w latach młodzieńczych.

- Później, kiedy przyszły plany założenia rodziny, coraz bardziej widziałem potrzebę zbudowania sensownej wspólnoty sąsiedzkiej. Nie takiej, w której ludzie mijają się bez słowa, ale takiej, gdzie więzi są szczere i oparte na wartościach chrześcijańskich - opowiada.

Kolejnym motorem do działania była troska o dzieci, których Andrzej Sobczyk ma dwójkę. - To, co widzimy w około to zamieranie w młodszych pokoleniach prawdziwych relacji, które zastępuje wirtualny świat. Na pewno każdy z nas pamięta wspólne zabawy z rówieśnikami „na trzepaku”. Dlaczego do tego nie wrócić, żeby uczyć nasze pociechy, że tylko w prawdziwej relacji z drugim człowiekiem mogą się w pełni rozwijać? - pyta.

Takimi ideami „zarazili” się przyjaciele i znajomi, którzy poparli pomysł na zbudowanie osiedla, w którym mieszkańcy żyliby w zgodzie z zamysłami Bożymi. Dlatego też ruszyły konkretne działania - najpierw poszukiwania działki, co okazało się nie lada wyzwaniem.

- Pierwsza wybrana działka leżała niestety na terenie osuwiskowym. Drugą, już dogadaną, wykupił ostatecznie ktoś inny. Piętrzyły się trudności, ale dzięki modlitwie wielu osób udało się znaleźć odpowiednią 3-hektarową działkę - opisuje Sobczyk.

Była to droga działka, jednak z Bożym wsparciem w ciągu jednego dnia znalazł się inwestor, który stwierdził, że takie osiedle wybuduje. Na chwilę obecną w trakcie ukończenia są już trzy budynki. Domy mają być dopasowane do potrzeb przyszłych mieszkańców.

Na terenie osiedla przewidziano także ogródki działkowe oraz przestrzeń do wspólnej zabawy dla dzieci, obejmującą altanę, boisko, fontannę i plac zabaw. W najbardziej odległym i wyciszonym miejscu działki znajdzie się kapliczka z parkiem różańcowym.

- Nasze działania oddaliśmy w ręce Boga. Chcemy, by rozwinęły się w dobrym kierunku - stworzenia dobrego, niezamkniętego środowiska ludzi mających podobne pragnienia serca i wartości. Tworzymy wspólnotę, a osiedle to narzędzie do tego - podkreśla Andrzej Sobczyk.

Wieś, w której powstaje nowe osiedle, leży około 300 m od drogi E7 i około 2 km od Zakopianki. Więcej informacji o inwestycji można pozyskać pod adresem www.osiedlefatimskie.pl.

Oceń treść:
Źródło:
;