Imieniny: Marka, Elzbiety

Wydarzenia: Dzień Ewakuacji

Solidarność

Osoby z zespołem Downa na rzecz krakowskich bezdomnych

 fot. materiały prasowe

Trwa zbiórka „Podziel się smakiem!”, którą zorganizowało krakowskie przedsiębiorstwo społeczne „Społeczna 21”, zatrudniające osoby z zespołem Downa. Dzięki niej bezdomni mogą otrzymać vouchery na zestawy posiłkowe z foodtrucka nad Zalewem Nowohuckim.

„Społeczna 21” od zawsze angażuje się w akcje udzielenia pomocy osobom potrzebującym. - Staramy się nie być zwykłym przedsiębiorstwem generującym tylko zysk, ale prowadzić także działania prospołeczne. Dlatego dostępnymi zasobami postanowiliśmy wesprzeć ludzi w kryzysie bezdomności - wyjaśnia Agata Krzyżak, członek zarządu spółki.

- Dzieło św. Ojca Pio to niezwykła organizacja, która od lat działa na ich rzecz na wielu polach: wydaje posiłki, przekazuje odzież, prowadzi łaźnię, organizuje konsultacje ze specjalistami bądź pomaga w poszukiwaniu pracy i wychodzeniu na prostą. Stąd takie wsparcie było dla nas oczywistym wyborem - opisuje dalej.

Akcja „Podziel się smakiem!” polega na tym, że każda osoba dobrej woli może zakupić specjalny voucher, który trafi do osób bezdomnych. Dzięki niemu będą mogli otrzymać na przykład frytki, gulasz czy herbatę. Koszt takich posiłków to odpowiednio 10 zł, 22 zł i 6 zł.

W nowohuckim foodtrucku pracuje 6 osób z zespołem Downa: Aga, Karolina, Natalia, Bartek, Krystian i Maciek. - Mają serce na dłoni i chcą podzielić się wyjątkowym smakiem z osobami, które nie mają swojego domu. Bardzo mocno zaangażowali się w tą akcję i razem mamy wszyscy nadzieję, że przyniesie ona wymierne efekty. Osób bezdomnych, które korzystają z inicjatywy jest z dnia na dzień coraz więcej - zaznacza Krzyżak.

Każdy, kto chciałby w taki sposób wspomóc podopiecznych Dzieła Pomocy św. Ojca Pio, może zakupić voucher bezpośrednio w foodtrucku nad Zalewem Nowohuckim bądź też wpłacić datek na zbiórkę www.zrzutka.pl/9mtmf2. Na chwilę obecną udało się już pozyskać blisko 5 tys. zł.

- Bardzo cieszymy się, że „Społeczna 21” wyszła z taką inicjatywą. Często osoby bezdomne są niedożywione. Dzięki akcji będą miały zapewniony ciepły posiłek i to bardzo nas raduje. Dziękujemy z góry każdemu, kto dołączy się do zbiórki - wyraża wdzięczność o. Grzegorz Marszałkowski OFMCap, dyrektor Dzieła Pomocy św. Ojca Pio.

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio działa od 2004 r. Wspomaga ono osoby ubogie i bezdomne poprzez prowadzenie łaźni, pralni i garderoby, a także jadłodajni i ambulatorium, organizowanie konsultacji socjalnych i zawodowych, prowadzenie poradni psychiatryczno-psychologicznej oraz tzw. mieszkań wspieranych, w których ludzie bez domu uczą się samodzielności.

Oceń treść:
Źródło:
;