Imieniny: Joanny, Zuzanny

Wydarzenia: Dzień modlitw za Kościół w Chinach

Kulturalnie

Ostatnie dni wystawy „Ottomania. Osmański orient w sztuce renesansu”

 fot. Mirosław Żak/Pracownia Fotograficzna MNK

Tylko do 27 września można oglądać w Muzeum Narodowym w Krakowie pełną dzieł wielkich mistrzów wystawę „Ottomania. Osmański orient w sztuce renesansu”.

 

Aby umożliwić widzom komfortowe zwiedzanie ekspozycji w czasie finisażowego weekendu, w sobotę i niedzielę (26 i 27 września), Muzeum wydłużyło czas jej otwarcia do godz. 21.00. W niedzielę o godz. 12.00 kurator wystawy Michał Dziewulski zaprasza na oprowadzanie (w cenie biletu na ekspozycję). Cena biletów na „Ottomanię” kupionych przez internet została obniżona o 30 procent, warto także rozejrzeć się w muzealnej księgarni za rabatami na wydawnictwa związane z wystawą. Więcej na mnk.pl.

Niedziela 27 września to również ostatni dzień, w którym można oglądać dwie interesujące wystawy prac Witkacego: „Asymetryczną damę” w Gmachu Głównym MNK oraz „Czystą formę Witkacego” w zakopiańskim Oddziale MNK w willi Atma.

26-27 to w MNK także Weekend seniora, organizowany w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura 60+”. Osoby, które obchodziły już 60. urodziny, mogą w tych dniach kupić specjalny bilet w cenie 1 zł na wszystkie wystawy stałe i zmienne w MNK. Muzeum przygotowało dla seniorów także spotkania tematyczne. W sobotę Anna Walczyk opowie w EUROPEUM, Oddziale MNK przy placu Sikorskiego 6, o porwaniu Europy i innych malarskich przedstawieniach mitów, a Dominika Bartik-Osikowicz zaprasza do Domu Józefa Mehoffera przy ul. Krupniczej 26 na spotkanie poświęcone dwóm krakowskim artystom, którzy przyszli na świat w roku 1869 i przyjaźnili się niemal przez całe życie.  Natomiast w niedzielę Marta Graczyńska w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka, Oddziale MNK przy ul. Kanoniczej 17, odsłoni tajemnice Drzwi Gnieźnieńskich. Więcej na mnk.pl.

;