Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Solidarność

Ostatnie miejsca dla liderów SZLACHETNEJ PACZKI!

 fot. Materiały prasowe

Lubisz wyzwania, chcesz się rozwijać i mieć realny wpływ na zmianę świata na lepsze? To ostatni moment, by dołączyć do drużyny SZLACHETNEJ PACZKI i zostać liderem. Ruszyła rekrutacja uzupełniająca do projektu.

 

W tym roku Paczka chce zrekrutować 740 liderów – w tylu rejonach powstaną drużyny wolontariuszy, które dotrą do potrzebujących rodzin. Obecnie trwa rekrutacja uzupełniająca – liderzy są potrzebni jeszcze w ponad 200 miejscowościach. Tylko tam, gdzie teraz znajdzie się lider, w grudniu Paczka dotrze z pomocą do potrzebujących.

Lider buduje zespół wolontariuszy i razem z nim wchodzi w trudny świat biedy. Dba o powierzony mu rejon oraz integrację swojej drużyny. Współpracuje z instytucjami publicznymi, organizuje szkolenia, zapewnia zaplecze logistyczne akcji oraz organizuje Finał projektu.

 

Zarządzałam 50-osobowym zespołem!

- Bycie liderem to wielka odpowiedzialność, ale też nieoceniona satysfakcja, przyjaźnie i wspomnienia – mówi Sylwia, drobna blondynka.

W ciągu ostatniego roku jako liderka Paczki poznała kilkadziesiąt nowych osób, znalazła przyjaciół, dobrą pracę. Skończyła 25 lat, a na swoim koncie ma już zarządzanie blisko 50-osobowym zespołem, w tym 25 facetami. – Na rozmowie rekrutacyjnej do wymarzonej pracy opowiedziałam o moich doświadczeniach w Paczce, kierowaniu zespołem, planowaniu i zarządzaniu kryzysowym. Jestem pewna, że miało to znaczenie w procesie rekrutacji – dodaje.

- Praca lidera to ścieżka bohatera, który podejmuje wyzwanie i staje się zwycięzcą – mówi ks. Jacek WIOSNA Stryczek. – To rola odpowiedzialna, wymaga poświęcenia, wyjścia ze sfery komfortu, zmagania się z czymś, co na początku przerasta. Jednocześnie to zadanie niezwykle satysfakcjonujące – daje możliwość podniesienia swoich umiejętności interpersonalnych i rozwoju – dodaje.

*

W 2014 roku SZLACHETNA PACZKA zjednoczyła 2,5% Polaków – wolontariuszy, dobroczyńców, darczyńców oraz członków rodzin w potrzebie. Impuls do zmiany życia dotarł do 19 580 potrzebujących rodzin, a wartość pomocy przekroczyła 42 miliony złotych! W organizację projektu włączyli się m.in. Bronisław i Anna Komorowscy, Kamil Stoch wraz z drużyną skoczków narciarskich, Anna Mucha, Barbara Kurdej-Szatan, Mariusz Wlazły i Jakub Błaszczykowski.

Aby zostać liderem, wejdź na www.superw.pl i uzupełnij formularz zgłoszeniowy. Rekrutacja trwa do 30 czerwca.

;