Imieniny: Izydora, Waclawa

Wydarzenia: Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt

Pod oknem

Otwarcie wystawy plenerowej „Kształt Życia”

otwarcie wystawy fot. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Na Plantach Krakowskich została otwarta wystawa „Kształt życia”, związana z osobą św. Jana Pawła II i wzbogacona o teksty z nauczania świętego papieża. Wydarzenie wpisuje się w obchody 20. rocznicy przejścia św. Jana Pawła Wielkiego do Domu Ojca. 

 

Dyrektor Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, ks. Sebastian Kozyra powitał zebranych i wyjaśnił, że tytuł ekspozycji wiąże się z tym, że św. Jan Paweł II nadaje życiu pewien kształt, pokazując w którą stronę powinno one pójść. Wystawa zaprasza do refleksji nad różnorodnymi aspektami życia, jak miłość, dorastanie, radość czy cierpienie. Została wzbogacona o teksty z nauczania św. Jana Pawła II, które pozostają wciąż aktualne i inspirujące. Zwracając się do uczestniczących w wydarzeniu młodych, dyrektor przywołał słowa papieża, który mówił, że to do nich należy przyszłość. – To wy będziecie kształtowali przyszłość tego świata. Czyńcie to zawsze w duchu odpowiedzialności i miłości – podkreślił ks. Kozyra i podziękował twórcom zdjęć oraz pracownikom Instytutu Dialogu Międzykulturowego.

Prezes Fundacji „Collegium Voytylianum”, ks. Rafał Wilkołek zwrócił uwagę na fakt, że jedna z tablic na wystawie jest związana z pielgrzymką z 1991 r. do Ojczyny, gdy papież wskazywał, że najbardziej kształt życiu powinna nadawać miłość. – Tym się zajmuje także „Collegium Voytylianum”: pokazywanie, na ile myślenie krakowskie Karola Wojtyły jako biskupa przełożyło się na myślenie papieskie, gdy już był na Watykanie. Spójrzmy także przez ten pryzmat na tę wystawę i niech miłość nadaje kształt naszemu życiu – dodał.

Motywem przewodnim wystawy plenerowej na Plantach Krakowskich pt.: „Kształt życia”, jest życie: miłość, dorastanie, radość, cierpienie, itp. Teksty w języku polskim i angielskim pochodzą z przemówień św. Jana Pawła II i zostały dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością wzroku. Wystawę będzie można oglądać do października.

Źródło:
;