Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida

Wydarzenia: Dzień bez Telefonu Komórkowego

Solidarność

„Paczuszka dla Maluszka” w łagiewnickim sanktuarium

 fot. materiały prasowe

Rycerze Kolumba z Rady nr 17667 im. bł. ks. Michała Sopoćki zapraszają do udziału w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Paczuszka dla maluszka”, organizowanej przez Fundację Małych Stópek. Przedświąteczna zbiórka prowadzona jest przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Łagiewniccy Rycerze Kolumba podjęli inicjatywę, gdyż z Fundacją Małych Stópek ich organizacja współpracuje już od wielu lat. - To działanie wpisuje się w aktualny program naszej pracy, który trwa od lipca bieżącego roku do czerwca roku przyszłego - jego celem jest odnowa parafii i rodziny - opisuje Tomasz Konturek z łagiewnickiej Rady Rycerzy Kolumba.

Jak dodaje, przewidzianym punktem tego programu na grudzień jest właśnie zorganizowanie w lokalnych radach „Paczuszki dla Maluszka”. W ramach akcji zbierane są pieluchy Super Seni, Super Seni Plus, Super Seni Quatro - rozmiary S,M,L, chusteczki nawilżone, podkłady higieniczne 60x90 SENI oraz kaszki mleczno-ryżowo-owocowe.

Można je składać do 19 grudnia w dolnej części łagiewnickiej bazyliki przy specjalnie ustawionej choince. - Oprócz tego nasi członkowie prowadzą zbiórki w szkołach, parafiach i miejscach pracy - tłumaczy Konturek.

- Dary, które zbierzemy, przekazane zostaną do Krakowskiego Hospicjum dla Dzieci im. Ks. Józefa Tischnera i do Hospicjum „Alma Spei”. Zapraszamy do wsparcia tego szlachetnego dzieła - mamy nadzieję na otwarte serca ludzi dobrej woli dla potrzebujących dzieci, które znajdują się w stanie terminalnym - zachęca Konturek.

Krakowskie Hospicjum dla Dzieci im. Ks. Józefa Tischnera jest jedną z trzech organizacji tego typu w Krakowie i okolicy, które w takiej formie niosą dzieciom pomoc.

„Nasz patron, ksiądz Józef Tischner swoim życiem pokazał, że miłość to budowanie świata ludzkiej dobroci. Taka miłość wyraża się najpełniej w bezinteresownej pomocy, zwłaszcza gdy chodzi o dzieci nieuleczalnie chore. Pomagamy więc, by lepiej rozumieć miłość i nieść ją każdego dnia do naszych małych pacjentów” - można przeczytać na stronie hospicjum.

Z kolei Hospicjum „Alma Spei” opiekuje się dziećmi w różnym wieku, które cierpią na choroby nowotworowe i genetyczne. Zdarza się, że ich niepełnosprawność wynika z powikłań okołoporodowych. Są tu dzieci, które urodziły się chore i takie, które kiedyś były zupełnie zdrowe. Jedne są w hospicjum krótko, inne spędzają w nim kilka lat. 

„Paczuszka dla Maluszka” to z kolei bożonarodzeniowa akcja, do której od 2013 r., zawsze w świątecznej atmosferze, zaprasza Fundacja Małych Stópek ze Szczecina. Jej adresatami są podobnie jak w ubiegłych latach zaprzyjaźnione instytucje takie jak: domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja.

Ponadto owoce zbiórki trafiają również do mam w trudnej sytuacji życiowej, oczekujących narodzin dzieciątka oraz podopiecznych naszej organizacji, których maluchy już pojawiły się na świecie. Symbolem naszej akcji od samego początku jest specjalna „paczuszkowa” bombka. W ubiegłym roku zebrano dary o wartości 2 mln zł.

Oceń treść:
Źródło:
;